Türkiye'deki Hayvan Mezarlıklarından Özellikle Hayvan Sahiplerini Duygulandıracak Mezar Taşları

-
Abone ol

Tüm dünyada sayıları oldukça fazla olan hayvan mezarlıkları Türkiye'de de yavaş yavaş artıyor. Şehirleşme sebebiyle insanların, evcil hayvanlarını gömebilecekleri bir bahçeleri ya da boş araziler kalmadı. Evcil hayvanını öldükten sonra çöpe atma fikri her hayvansever için korkunçtur. İlk olarak hayvansever bir çiftin hayvanları öldüğünde ne yapacaklarını düşünmeleriyle başlayan hayvan mezarlığı fikri önce İstanbul'da, daha sonra ise Bursa, İzmir ve Ankara'da hayata geçirildi. Hayvan dostlarını kaybedenlerin yaptırdıkları mezar taşları, gören tüm hayvanseverleri duygulandırıyor.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bahar-kose4

Hayvanları evinizde süs gibi dursun diye sahiplenmeyin almayın. Alacaksanız sorumluluklarınızı öğrendikten sonra alın. Sonra bakamayınca hayvanlar bilinmeze gidiyor. Yapmayın lütfen. Aynı acıyı onlarda yaşıyor. Sizi ailesi gibi görüyor onlar. Sizde onları ailenizin bir parçası gibi görün. Evinize alamıyosanız bile evinizdeki onların yiyebileceği yemekleri dışarıya bırakın su verin.Ha birde bunları boş yere saymıyorum bende elimden geldiğince yardım ediyorum o canlara. Bunca zaman hayvanlarla ilgilendim. Birçok hayvanım oldu. Ölene kadar baktım bazılarının öldüğünü göremesem de hep yattığın yerde huzurlu ol dedim kendi kendime. Hayvanları sevin incitmeyin. Şu hayatta en çok özellikleri bulunan canlı insan. İNSANların görevi hayvanları, bitkileri, doğayı korumak. İnsan olalım lütfen...İNSAN

laleli46653946

Hayvanı bir esya olarak görenler bakıyorum ki baya fazlaymıs ha.Bir hayvanı süs esyası yada oyuncak gibi gorenler size soruyorum hayatınızda hiç mi hayvanınız olmadı, size hizmeti, sevgisi hepsi bosuna mı.Bir hayvan istediğinizde en yakın dostunuz bile olabilir.Onlar benim icin saf melekler ve bence böyle mezarlıklarıda hak ediyolar.

blizzard

Hayvanı hediyelik eşya niyetine alıp bakamayınca sokağa ya da ölümüne sebep olup ölüsünü çöpe atınca Allah bize dini doğru anlamayı nasip edecek ve batılı zihniyetinde olmayacağız? Doğru mu anlamışım zihniyetine tükürdüğümün Arapçıları!

alper-serinkan

Farkettiyseniz bi tane bile çomar yok Kahrlolsuün Kapitalizm..

ahmet-battal1

Hayvanları tanıdıkça insanlardan nefret ettim derler ya, işte bu insanlar da gerçek dostluğu hayvanlarda buldukları için böyle dile getiriyorlar üzüntülerini.

Görüş Bildir