Türk Televizyon Tarihine Damgasını Vurarak O Dönem Hepimizi Dumur Etmiş 13 Canlı Yayın Skandalı

368PAYLAŞIM

Türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en büyük skandallarıyla karşınızdayız!

13. İlk ve en büyük skandalımız Türk televizyon tarihine damgasını vurmuş efsane bir kavgadan geliyor: İbrahim Tatlıses & Yıldız Tilbe!

İbo Şov'un konuğu sesiyle bam telimizi titreten Yıldız Tilbe'ydi. Şarkılar söyleniyor, sohbetler ediliyordu. Ama biricik Tilbe'mizin hafif de olsa keyfi kaçık gibiydi. Bunda Tatlıses'in yaptığı yersiz esprilerinin payı şüphesiz ki çok büyüktü.

Tilbe, 'Kandıramazsın Beni' şarkısını söylerken Tatlıses anlamsız bir şekilde şarkıyı defalarca kez kesti!

Tilbe, Tatlıses'in araya girme çabasına rağmen, zor da olsa şarkısını tamamladı. Araya reklamlar girdi, Tatlıses mikrofon elinde, hafif ağlamaklı bir ses tonuyla konuşmaya başladı.

Ardından hakaretlerin ardı arkası kesilmedi elbette...

Hararetli tartışmalardan sonra Tilbe programı terketti ve İbo Şov ise ekranlardan kaldırıldı.

12. Konu skandal olur da Mehmet Ali Erbil o listede olmaz mı? Tabii ki olur! Hem de 1 değil, 2 değil tam tamına 3 olayla!

Erbil'in Çarkıfelek programında yaptığı skandallardan ilki aslında pek de bilerek yaptığı bir şey değildi. Erbil, canlı yayında kendisinden araba isteyen bir yarışmacıya küfretti. O anları Erbil'in kendisinden dinleyelim:

"O dönemde yalvarmalar had safhadaydı. Bir kadın telefonla bağlanmış, arabayı istiyor. 'Ne olur Mehmet Ali Bey, oğlum da yeni ehliyet aldı' diyor. Yalvardıkça yalvarıyor, kadın yarışmaya devam ederken ben kulise üstümü değiştirmeye gittim o sırada Oğluna da... diye küfrettim. Sesimi televizyondan duydum. Şok oldum 'anaaa' dedim... Onu da duydum! Artık yapacak bir şey kalmamıştı..."

Salamla yaptığı anlamsız şakaların her biri ayrı olaydı zaten!

Bu şakaları her hafta gazete manşetlerinde 'rezalet' olarak afişe oluyordu. Ancak izleyici bunlara çok gülüyor ve Erbil'i izlemeye devam ediyordu.

11. Ancak Erbil'in son yaptığı skandal hareket, Çarkıfelek programının sonunu getirdi!

Erbil, şaka olsun diye canlı yayın sırasında program maskotlarından birinin pantolonunu indirdi. İç çamaşırı giymeyen adamın cinsel organı, programı izleyen herkes tarafından görüldü. Erbil'in yaptığı bu şaka onu seven sevmeyen herkes tarafından büyük tepki aldı. RTÜK'e gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmeyince, RTÜK programın yayından kaldırılması kararını aldı.

10. Tülin & Caner aşkının bir skandala sebep olacağı aslında baya açıktı!

'Benimle Evlenir misin?' programı ile ünlenen Caner, bir televizyon programına katılmış Tülin'le ilişkilerinden konuşuyordu. Bu sırada Tülin, canlı yayına telefonla bağlandı.

Tülin'in söyledikleri Caner'i çileden çıkardı, sinir krizi geçiren Caner masada duran bardağı aldı ve kafasına sertçe vurarak parçaladı.

Herkesin yaşadığı şoku tahmin etmek hiç de zor değil. Bu anı o meşhur dil hareketi ile anıyoruz! 😂

9. Sevda Demirel'in Hande Ataizi'ne attığı tokat unutulur mu? ASLA! 🔥

O zamanlar Cem Davran ve Hande Ataizi, İki Kere Kiki adlı eğlence programını sunuyordu. Konuklar Arto ve Sevda Demirel idi. Arto, bu iki kadını şakayla karışık kışkırttı. Ataizi ve Sevda Demirel arasında sert bir söz düellosu başladı. Ataizi, Demirel'in uyuşturucu nedeniyle evinin basılmasına atıfta bulunarak "Hiç olmazsa beni senin gibi polis basmadı," dedi. Gözü dönen Demirel, "Sen benim kim olduğumu biliyor musun o...pu, ben senin gibi camlara çıkıp donumu çıkarmadım. Ayrıca beni İstanbul Emniyet Müdürü akladı," dedi.

Ardından kendini kaybeden Demirel, 'Ne dedin sen?' diyerek tüm gücüyle Ataizi'ne tokatı resmen patlattı!

8. Seray Sever'in canlı yayında yaşadığı taciz anları ise halen izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor!

'Seray Sever ve Erkekler' programının o günkü konuğu ünlü tiyatrocu Ali Poyrazoğlu idi. Konu nerden oraya geldi hiçbir fikrimiz yok, ama Sever sohbet esnasında "Beni hiç kimse ellemedi" dedi. Bunun üzerine Poyrazoğlu "İnsan yaşamadığı şeyleri yaşamalı" diyerek Sever'i bile isteye resmen taciz etti.

7. Bu gözler canlı yayında kadına şiddete de ne yazık ki sahne oldu!

Banu Alkan ve o dönemki sevgilisi Murat Taşdemir bir sabah programına birlikte katılmışlardı. İkili arasında aniden bir gerilim patlak verdi ve Alkan sevgilisi Taşdemir'e masada duran bir içeceği fırlattı.

Kendine hakim olamayan Taşdemir, Alkan'a tokat attı.

6. Beyaz Show'da Ata Demirer'in yaptığı gaf da unutulur cinsten değil!

O gece Beyaz Show'a bağlanan genç kız Ata Demirer'e "Kız arkadaşınız var mı?" diye sordu. Ardından cümleye "Eğer yoksa..." diye devam ediyordu ki, Demirel "Verecen mi?" diye lafını kesti. Hem konuklar hem de Beyaz fena şaşırdı. Demirel, hatasını anlasa da artık iş işten geçmişti.

5. Eski sunucu Güner Ümit'in yaptığı hata ise onu işinden etti.

Yıl 1995'ti. Güner Ümit, çok sevilen Turnike programının sunuculuğunu yapıyordu. Bir sohbet esnasında ‘Mum söndü yapıyorlar’ gibi inanılmaz büyük bir gaf yaptı. Bu cümlesi hem Alevi cemaatinden hem de izleyicilerinden büyük tepki aldı. Tv binası bile taşlandı. Ümit, görevinden ayrılıp, herkesten özür dilese de, eski günlerine dönmesi artık pek de mümkün olmadı.

4. "Ben Saksı Değilim!"i hatırlayanlar?

Erol Büyükburç, Şarkı Söylemek Lazım, isimli yarışma programında jüri üyeliği yapıyordu. Programın sunucusu Behzat Uygur idi. Kendisine söz hakkı verilmemesinden rahatsız olan usta sanatçı tepkisini şöyle dile getirdi:

"Ben burada saksı değilim, bana da söz hakkı vereceksin, ben Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısıyım, en çok bana söz hakkı vereceksin!"

Behzat Uygur bu ani çıkış karşısında şaşırsa da, "Siz benim büyüğümsünüz, susuyorum" dedi ve program soğuk rüzgarlar eşliğinde devam etti.

3. Canlı yayında kavgalardan bir diğeri ise ülkemiz rapçileri arasında gerçekleşti.

"Mesut Yar'la Tuhaf Şeyler"in konuğu Rapçi Fuat ve Boys Anılar idi. Fuat şarkısını söylerken, Boys Anılar'ın solisti aniden sahneye atıldı ve Fuat'ı yumrukladı. Canlı yayın hemen kesildi, Boys Anılar stüdyodan çıkarıldı.

2. Şaşıracaksınız ama Megastarımız Tarkan da bu listeye "Çişim var" gafıyla giriş yapıyor!

Tarkan'ın ilk ünlü olduğu zamanlardı. Bir canlı yayın sırasında Savaş Ay kendisiyle röportaj yapmak istedi. O sırada Tarkan, Savaş Ay'ın yanından "Çişim var" diyerek ayrıldı. İnsanlar tarafından kınanınca çok üzülen Tarkan, müzik hayatına son verdiğini ve Almanya'ya taşınacağını açıkladı. Sonuç mu? Tabii ki ve iyi ki bu dediklerinin hiçbirini yapmadı!

1. Son skandallardan birinin başrolünde ise Okan Bayülgen ve soyunan bir konuğu var!

Okan Bayülgen, Dada isimli programıyla canlı yayındaydı. Her şey normal seyrinde devam ediyordu. Ta ki üzerindeki kazağını çıkaran bir konuk sahneye atlayana kadar. Herkes şoktaydı, Bayülgen de pek tabii. Ancak Bayülgen durumu hızla ele aldı ve eylem amaçlı soyunan genç kadını kazağını giymesi konusunda ikna etti, hem de canlı yayını bile kesmeden! Kameraların onu çekmemesini çoktan tembihlemişti bile! Bayülgen'in bu aşırı profesyonel tavırları sosyal medyayı ikiye böldü.

Kimileri onu bu profesyonelliği nedeniyle tebrik ederken, kimileri ise canlı yayında iyi bir tiyatro izlediklerini ve her şeyin kurmaca olduğunu söylüyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-rosa-mora

Mehmet Ali Erbil denilen şeyden tiksindiğim kadar çok az kişiden tiksinmişimdir....

saturnekurbanol

Herkes bilmiyor ama Hayrettin'in yaptığı gece programı da cicişler olarak bildiğimiz hanım kızların çıplak görüntülerini göstermesinden sonra bir daha yayınlanmamıştı

oleotie

İbrahim Tatlıses tam bir şerefsiz. Banu Alkan şiddeti başlatmış ki bir şey fırlatarak refleksi harekette bulunmuş Murat bilmem ne taşı.

mahirrihamahirriha

Okan Bayülgen'in yaklaşımı efsane. Helal.

hknhakan

çok iyi

rrr

kadının içecek fırlatması da bir şiddet, kadın içecek veya birşey atarsa vurursun tabi, bunun kadını erkeği yok ki malmısınız, insan insandır, bir kadın arkadaşım sıcak çorbayı eski sevgilisine fırlatmıştı da çocuk hiçbişey yapamadı. Herkes oo kadına bak demiş gülmüştü, şimdi bu tarz olaylarda çok iki yüzlülük var ama anladınız özünü. Erkek de insan kadın da, sen nasıl bir insana birşey fırlatırsın ki, kendini koruma diye birşey var. Feminizm böyle noktalarda acaba ne düşünüyor, eşitliği mi kadını mı!?

hypatiayasamaliydi

Kadınlar konusunda birkaç yıldır bir hassasiyet oluşmuş bu bir nevi iyi bir şey artık daha çok kadın korunuyor ama erkekler konusunda da o hassasiyet olmalı daha doğrusu insanlık hassasiyeti oluşması gerekir bence yanlışı yapan kadın da olsa erkek de olsa yanlış yanlıştır kimse yanlışa alkış tutmamalı

Görüş Bildir