Tüm Dünya Koronavirüs Salgını Nedeniyle Alarm Halinde, Peki Komşu Ülkelerde Son Durum Nedir?

110PAYLAŞIM

Koronavirüs salgını günden güne yayılmaya devam ederken Türkiye'nin komşularında son gelişmeler nasılmış, gelin hep birlikte görelim...

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şu an 57 ülkeye yayılmış durumda olan koronavirüs nedeniyle tüm dünya alarm halinde.

Dünya Sağlık Örgütü, yeni tip koronavirüs için küresel risk seviyesini 'yüksek'ten 'çok yüksek' seviyesine çıkardıklarını açıkladı. Listeye bugünden itibaren Belarus, Kuzey İrlanda, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Meksika ve Katar'ın da eklenmesiyle birlikte durumun ciddiyeti bir kez daha gözler önüne seriliyor.

Sizlerle geride bıraktığımız 24 saatte koronavirüsle ilgili yaşanan gelişmeleri aktardığımız bu içerikten detayları öğrenebilirsiniz👇

Dünya Genelinde Koronavirüs Salgını: Son 24 Saat İçinde Koronavirüsle İlgili Ne Gelişmeler Yaşandı? - onedio.com
Dünya Genelinde Koronavirüs Salgını: Son 24 Saat İçinde Koronavirüsle İlgili Ne Gelişmeler Yaşandı? - onedio.com

Gelelim, bizi asıl ilgilendiren noktaya yani Türkiye'nin komşularında koronavirüsle ilgili yaşanan son gelişmelere...

Bildiğiniz gibi İran, Gürcistan, Yunanistan ve son olarak Azerbaycan'da koronavirüs vakalarına rastlandı. Peki, enfekte olan vakalarla ilgili son tablo nasıl?

Şu anki tabloya göre Azerbaycan'da 1, Gürcistan'da 1, Yunanistan'da 4, Irak'ta 8 ve İran'da da 593 olmak üzere toplamda 607 vaka tespit edilmiş durumda.

Çin'den sonra en çok can kaybının yaşandığı İran'da bugün 9 kişi daha yaşamını yitirdi ve salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43'e yükseldi.

KKTC ise koronavirüs salgını nedeniyle kuzey güney arası geçişlerin sağlandığı dört sınır kapısını geçici olarak kapatma kararı aldı.

Dün, Kıbrıs'ta koronavirüs nedeniyle kuzey ve güney arasında geçişlerin sağlandığı dört sınır kapısının geçici süreliğine kapatılması kararı alındı. Rum kesiminde de dört kadın vatandaşın koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındığı biliniyor.

Bunlara ek olarak Reuters Haber Ajansı tarafından Nijerya’da görülen ilk koronavirüslü kişinin THY uçağıyla İstanbul üzerinden aktarmalı olarak Lagos’a geçtiği belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından üç ülkeyle gidiş-geliş tüm yolcu uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı ise dünkü köşe yazısında İstanbul'da koronavirüs şüphesi taşıdığı düşünülen bir ailenin, karantina altına alınmak istemedikleri için kaçtıklarını iddia etti.

Nagehan Alçı: 'İstanbul'da Koronavirüs Şüphelisi Bir Aile Hastaneden Kaçtı' - onedio.com
Nagehan Alçı: 'İstanbul'da Koronavirüs Şüphelisi Bir Aile Hastaneden Kaçtı' - onedio.com

Detaylar için👆

Resmi makamlardan koronavirüs salgının ülkemizde de görülmeye başlandığına dair henüz bir açıklama yapılmadı, o nedenle şimdilik panik yapmamızı gerektiren bir durum söz konusu değil.

Elbette, bu süreçte enfekte olmaktan kaçınabilmek için almamız gereken tüm önlemleri harfi harfine uygulamamızda fayda var. Hem de Dünya Sağlık Örgütü salgının ciddiyetini bu derece vurguluyorken...

Koronavirüsle ilgili son gelişmeleri takip etmek ve nasıl önlem alacağınızı öğrenmek için bu içeriklere de göz atmanızı tavsiye ederiz👇

Koronavirüs Salgını İran'a Kadar Ulaştı: Virüsle İlgili Neler Biliyoruz, Korunmak İçin Ne Önlem Almalıyız? - onedio.com
Koronavirüs Salgını İran'a Kadar Ulaştı: Virüsle İlgili Neler Biliyoruz, Korunmak İçin Ne Önlem Almalıyız? - onedio.com

Koronavirüs vakalarının görüldüğü ülkeleri ve vaka sayılarını güncel olarak şu harita üzerinden takip edebilirsiniz. Yeni gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir