TSK, Akar'ın Nikaha Katılmasına Yönelik Yapılan Eleştirileri 'Vicdansızca' Buldu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikah törenine katılarak şahitlik yapması, sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirilmişti. TSK yaptığı açıklamada, Hulusi Akar'ın şehit cenazelerinin olduğu günde nikah törenine katılmasına yönelik yapılan eleştirileri 'insani ve vicdanı olmaktan uzak' buldu.

Geçtiğimiz gün, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Sümeyye Erdoğan'ın nikah törenine katılarak şahitlik yapması büyük tepki çekmişti. Akar sosyal medyada, şehitlerin cenazelerinin defnedildiği günde nikaha katıldığı gerekçesiyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar Evlendi - onedio.com
Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar Evlendi - onedio.com

TSK,  bugün yapılan eleştirilere ve haberlere yönelik bir açıklama yaparak 'insani ve vicdani olmaktan uzaktır' dedi. Açıklamada ayrıca; Hulusi Akar'ın nikahtan önce, Çukurca'da şehit olan askerlerin cenaze törenine katıldığı vurgulandı.

TSK'nın resmi sitesinden yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, Komuta Heyeti ile birlikte, 14 Mayıs 2016 tarihinde saat 13:00’te; Çukurca’da hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin Ankara Kocatepe Camiinde düzenlenen cenaze törenlerine katılmışlardır.

Müteakiben, aynı Komuta Heyeti, aynı gün saat 15:00’te, İstanbul’da düzenlenen nikah törenine, devlet protokolü çerçevesinde katılmışlardır.

Bu kapsamda, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikah davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar; insani ve vicdani olmaktan uzaktır.

Terörle Mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiğimiz bu günlerde, eleştiri ve yorumlarda insaflı ve yapıcı olunması, ayrıştırıcı dil kullanılmaması, ülkemizin ve aziz milletimizin birliği, beraberliği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir."

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016AnkaraGenelkurmay BaşkanıHulusi AkarİstanbulRecep Tayyip ErdoğanŞehitSosyal MedyaTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir