Trump'ın Tehdidi Bu Kez Kendi Ülkesine: 'Azledilirsem Piyasalar Çöker, Herkes Fakirleşir'

3bPAYLAŞIM

ABD Başkanı Donald Trump, kendisine yönelik herhangi bir yargı sürecinin başlatılması halinde Amerikan piyasalarının çökeceğini iddia etti.

Başkan Trump, daha önceden ilişki yaşadığı iki kadına seçim döneminde sus payı olarak ödeme yapmakla suçlanıyordu. Trump'ın eski avukatı Michael Cohen, bu suçlamayı kabul etmişti.

Eski Avukatı Suçlamaları Kabul Etti: 'Trump'ın Başkanlığının En Korkunç Günü' - onedio.com
Eski Avukatı Suçlamaları Kabul Etti: 'Trump'ın Başkanlığının En Korkunç Günü' - onedio.com

Cohen seçim kampanyası döneminde söz konusu iki kadına Trump'ın direktifleri doğrultusunda ödeme yaptığını öne sürmüştü. Bu ifadelerinin ardından ABD Başkanı Trump'ın, seçim kampanyalarının finansmanıyla ilgili yasaları deldiği gerekçesiyle yargılanabileceği tartışması başladı.

"Harika bir iş çıkaran birini nasıl yargılayabilirsiniz"

Amerikan Fox News kanalında yayınlanan bir programa katılan Trump, hakkında çıkan iddiaları değerlendirdi.

Kendisinin ABD Başkanı olarak özellikle ekonomi alanında çok iyi iş çıkardığını savunan Trump, "Harika bir iş çıkaran birini nasıl yargıya gönderebilirsiniz bilmiyorum." ifadesini kullandı.

"Rakamların nasıl da tersine gideceğine inanamazsınız"

Sözlerinin devamında Trump, Amerikan piyasalarını kastederek, "Size şunu söyleyeyim: Eğer herhangi bir şekilde hakkımda yargı yolu açılırsa piyasalar çöker ve herkes fakirleşir." şeklinde konuştu.

Trump ayrıca kendisinin ekonomi yönetimi sayesinde özellikle borsada çok iyi bir seviye yakalandığını savunarak, "Bu olmadan rakamların nasıl da tersine gideceğine inanamazsınız." yorumunu yaptı.

"Ödemeleri kendi cebimden yaptım"

Michael Cohen

Eski avukatı Michael Cohen'in hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) teslim olması ve mahkeme ile iş birliği yapacağını açıklaması üzerine Trump, Cohen'e yönelik suçlamalarda bulunmuştu. Kadınlara ödemeleri seçim kampanyası bütçesinden değil kendi cebinden yaptığını belirten Trump, Cohen'i daha az ceza almak için "hikayeler uydurmakla" suçlamıştı.

Trump'ın eskiden ilişki kurduğu iki kadına seçim döneminde sus payı olarak para ödediğini iddia eden Cohen'in sözleri, Trump'ın bu konuda kamuoyuna yalan söyleyip söylemediği tartışmasına neden olmuştu. Amerikan medyasına konuşan kimi uzmanlar, Trump'ın seçim kampanya kurallarını ihlal etmek ve diğer bazı suçlara iştirak etmekten dolayı yargılanabileceğini savunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir