Görüş Bildir
Haberler
Trafik Sigortasına Yapılan Yüksek Zam Meclis Gündeminde

etiket Trafik Sigortasına Yapılan Yüksek Zam Meclis Gündeminde

ATKN
13.12.2015 - 22:51 Son Güncelleme: 14.12.2015 - 00:25

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplandırması isteğiyle verdiği soru önergesinde zorunlu trafik sigortasına yüksek oranda zam yapılmasının nedenlerini, vatandaşların mağduriyetine neden olan uygulamayla ilgili herhangi bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını sordu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TBMM Başkanlığı'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması isteğiyle soru önergesi verdi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar

Haydar Akar dilekçesinde, zorunlu trafik sigortası primine yapılan zammın araç sahiplerinde ödeme güçlüğü yarattığını belirterek, 'Zorunlu trafik sigorta priminde 2015 yılı içerisinde çeşitli zamanlarda yapılan 8 zam ile birlikte yüzde 300'lere varan artış, araç sahibi vatandaşlarımızı zor durumda bırakmaktadır. Geçtiğimiz yıl 250-300 TL ödeme yapan vatandaşlarımız 700- 800 TL ödeme durumunda kalmakta ve şirketlerce uygulanan değişik tarifeler de kargaşaya neden olmaktadır. Vatandaşları isyan ettiren bu zamlar araç sahiplerinin ödeme güçlüğü çekmesine de neden olmaktadır' ifadelerine yer verdi.

'Devlet kurumlarında meydana gelen savurganlık ve israfın bedeli yine vatandaşa mı mal edilmektedir?'

'Devlet kurumlarında meydana gelen savurganlık ve israfın bedeli yine vatandaşa mı mal edilmektedir?'
İçeriğin Devamı Aşağıda

Haydar Akar şu soruların cevaplanmasını istedi:   

  • Zorunlu trafik sigortalarına bu denli yüksek oranda zam yapılmasının nedenleri nelerdir? Türkiye dışında bu denli yüksek zamların uygulandığı bir başka ülke var mıdır?   

  • Vatandaşlarımızın tepkisine ve mağduriyetine neden olan bu uygulamaya ilişkin herhangi bir düzenleme yapılmasını düşünüyor musunuz? 

  • 2015 yılı itibari ile trafikte bulunan araç sayısı kaçtır?  Yapılan bu astronomik zamlarla 2015 yılında toplanacak zorunlu trafik sigorta primi kaç TL olacaktır? 

  • Aynı araç cinsleri ve yaşta olan taşıtlara şirketlerce belirlenen sigorta ücreti arasında farklar var mıdır? Varsa nedenleri nelerdir? 

  • 2015 yılında 8 defa zam yapılan primler için 2016 yılında kaç zam düşünülmektedir? 

  • Devlet kurumlarında meydana gelen savurganlık ve israfın bedeli yine vatandaşa mı mal edilmektedir?  

Ajanslar

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
260
9
6
5
3
3
1