Görüş Bildir
Haberler
Times'tan YPG'ye Top Ateşi Yorumu: Cehennemin Kapıları

Times'tan YPG'ye Top Ateşi Yorumu: Cehennemin Kapıları

ATKN
15.02.2016 - 10:36

Times gazetesi, “Cehennemin Kapıları” başlığını taşıyan başyazısında “Türkiye ve Suudi Arabistan, karmaşık ve kanlı Suriye savaşına dâhil oluyor. Tüm tarafların IŞİD’i yenmeye odaklanması zamanı” diyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yazıda, “Geçici çatışmasızlık anlaşmasının mürekkebi kurumadan Suriye’ye savaş geri döndü. Türkiye 2 gündür sınırdan Kürt birliklerini bombalıyor' deniyor.

İncirlik hava üssüne Suudi Arabistan'ın savaş uçakları gönderdiğini de hatırlatan yazı, 'Rusya, dünya savaşı uyarısında bulunuyor. Bir Doğu-Batı hesaplaşması yaklaşıyor gibi görünüyor. Tüm taraflara savaşın ana amacının IŞİD’i yenmek olduğunu ve Suriye’nin parçalanmaması gerektiğini hatırlatma zamanı. Türkiye içinse Kürt sorununu güç kullanarak çözmenin zamanı değil' diyor.

'IŞİD'e odaklanılmalı'

'IŞİD'e odaklanılmalı'

“Türkiye bir NATO üyesi olduğunu ve IŞİD’le mücadelenin hayati önemdeki unsurlarından biri olduğunu unutmamalı' denen yazıda, 'Ankara, Rusya'nın desteğindeki Suriyeli Kürtlerin Türkiye sınırında kendi mini devletlerini kurmak için karışıklığı fırsat bilmesini engellemekte kararlı” yorumunu yapıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yazı şöyle devam ediyor:

“Ancak Suriye’nin geleceği konusunda kaygılandığını iddia eden tüm güçlerin ana kaygısı Halep’in savunulması olmalı.

'Zira Halep’in, Rusya’nın hava, İran ve Hizbullah’ın da asker desteğini alan Esad’a bağlı güçler tarafından kuşatılıp, açlığa mahkûm edilmesi ve istilaya uğraması tehlikesi var.

'Türkiye ve Rusya karşı karşıya gelebilir'

'Türkiye ve Rusya karşı karşıya gelebilir'

'Türkiye bu tehdidin farkında olduğu için topraklarından silahlı 350 isyancının cepheye gitmesine izin verdi.

'Bu güçler, IŞİD, El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi ya da Batı tarafından desteklenen ılımlı muhalif gruplar arasında ayrım gözetmeyen Rus uçaklarına hedef olacaklar.

'Türkiye ve Rusya şimdi çatışma yolunda. Kılıçlar, Kasım’da Rus uçağının düşmesiyle çekilmişti.

'Rusya Suriye’nin kuzeyine yabancı askerlerin girmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu söylüyor. Türkiye’nin sınırlarındaki kavga yakında Suriyeli Kürtlerin kışkırtıcı bir saldırıda bulunmasına neden olabilir. Türkiye de NATO’yu yardıma çağırabilir. Bu durumda Rusya ve NATO’yla karşı karşıya gelir.'

BBC Türkçe

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
7
7
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Adam bizi savaşa sokacak. Ypg'yi vuruyoruz diyorlar öte yandan avrupa amerika götünü yırtıyot yapma oğlum bak arabistan girerse iran da sana saldırır diyor. ... Devamını Gör

İbrahim Külekci

YPG - Rusya saçma salak yerlere saldırarak sözde işgal ederken kimse ses çıkarmıyordu. Ki IŞID gibi dev bir ordu varken adamlar hala gidip küçük bir orduyla ... Devamını Gör

irfan aktar

Farkında mısın? Tek sorun Daeş'le bağlantının kopması.. Bunun için kendini feda edecek misin? Pardon feda olacak kişi sen misin?

HadiİşineBak

Abi herkes kendi çıkarına olanı tutuyor . Rusay IŞİD'i vurma bahanesiyle Türkmenleri ve Muhalifleri bombalıyor . Türkiye Muhaliflerin önünü açıyoruz diyerek ... Devamını Gör