Görüş Bildir
Haberler
Times Duyurdu: Türkiye 'Kırmızı Ülkeler' Listesinden Çıkarılıyor

Times Duyurdu: Türkiye 'Kırmızı Ülkeler' Listesinden Çıkarılıyor

Batuhan
17.09.2021 - 09:45

İngiltere'nin kırmızı ülkeler listesinde yer alan Türkiye'nin, yapılacak yeni değerlendirmeyle kırmızı listeden çıkarılacağı belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Times gazetesi, İngiltere'nin kırmızı ülkeler listesinde olan Türkiye'nin, yapılacak yeni değerlendirmeyle 'seyahat edilebilir ülkeler' arasına alınacağını yazdı.

Gazetenin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberde, İngiliz turistlerin Ekim ayının sonundaki 5 günlük okul tatili için artık Türkiye'yi de tercih edebileceği yazılıyor.

Türkiye 17 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede yer alıyordu

Türkiye 17 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede yer alıyordu

Trafik ışığı olarak bilinen seyahat düzenlemesi ile ilgili son değerlendirmenin sonuçları, bugün açıklanacak

Türkiye, ülkelerin kırmızı, sarı ve yeşil olarak kategorilendirildiği 17 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede yer alıyordu.

Guardian gazetesi de Covid-19 veri analisti Tim White'ın 'Veriler Türkiye'nin kırmızı ülkeler listesinden çıkarılmasını destekliyor' görüşüne haberinde yer verdi.

Yapılan haberlerde, yeni düzenlemenin ne zaman devreye gireceğine ilişkin bir bilgi yer almadı.

Veri analistleri, bir önceki değerlendirmede de Türkiye'nin sınırdaki ülkelerden olduğunu ve sarı listeye alınabileceğini söylüyordu.

'Liste sadeleşiyor, PCR zorunluluğu kalkıyor'

'Liste sadeleşiyor, PCR zorunluluğu kalkıyor'

Üzerinde konuşulan değişiklikler arasında, listenin basitleştirilmesi, ülkelerin yalnızca yeşil ve kırmızı olarak kategorilendirilmesi de bulunuyor.

Mevcut durumda, örneğin Türkiye gibi kırmızı listede bulunan ülkeye giden bir kişi, İngiltere'ye dönmeden önce sarı listedeki bir ülkede 11 gün geçirmek zorundaydı.

Üçüncü bir ülkeye gidilmemesi durumda ise İngiltere'de 2250 sterlin ödeyerek 10 gün boyunca zorunlu otel karantinasına girmek durumundaydı.

Yapılacak son seyahat değerlendirmesinde, çift aşılı kişilerden İngiltere'ye dönüşte PCR testi istenmesi zorunluğunun da kaldırılabileceği değerlendiriliyor.

Bunun yerini, hızlı testlerin alacağı ön görülüyor.

Bunun yerini, hızlı testlerin alacağı ön görülüyor.

Kırmızı listede, Brezilya, Arjantin, Meksika, Güney Afrika, Maldivler, Sri Lanka ve Taylan gibi ülkeler de yer alıyor.

İngiltere Ulusal İstatistik Kurumu'nun verilerine göre Covid 19 salgını öncesinde, 2019 yılında 2 milyondan fazla İngiliz Türkiye'yi ziyaret etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
3
2
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cinnet is coming

şampiyonlar ligi finalini ülkemizden almak için başlattıkları uygulama, formula 1 yapılacak ülke bulamadıkları için takvime aldıkları ülkemize rahat seyahat ... Devamını Gör