Görüş Bildir
Haberler
Tesla'nın Bitcoin'den Kazancı Dudak Uçuklattı! Kazanç Araba Satışlarını Geçti...

Tesla'nın Bitcoin'den Kazancı Dudak Uçuklattı! Kazanç Araba Satışlarını Geçti...

Müge Kakşi
18.04.2021 - 14:18

Geçmiş dönemlerde yatırım aracı olarak altın ve döviz kullanılırken günümüzde kripto para birimleri oldukça tercih ediliyor. Bitcoin ile hayatımıza giren kripto para birimi alt coinleriyle de oldukça gündemde. Kripto para birimleriyle ilgili sosyal medyada sık sık aktifliğini gösteren Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin yatırımı sayesinde 1 milyar doların üzerinde kazanç sağladı. Elektrikli araba şirketi Tesla'nın bu kazancı araba satışlarını geçerken sosyal medyanın da gündemine düştü. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bitcoin Tesla'nın Yüzünü Güldürdü

Bitcoin Tesla'nın Yüzünü Güldürdü

Sene başından beri devam eden artışıyla tüm dünyada uzun soluklu bir trend haline gelen Bitcoin, aylar önce yatırım yapanlara büyük oranda kazanç sağladı. Yükseliş sayesinde yüzü gülenlerden biri de Elon Musk’ın otomobil şirketi Tesla oldu. 

Bu yılın başlarında Bitcoin’e yatırım yaptığını duyuran şirklet, 10 haftada yatırdığı parayı neredeyse ikiye katladı. Elektrikli araba üreticisi Tesla’nın şu anki Bitcoin kazancı 1 milyar doların üzerinde.

Bitcoin Kazancı Araba Satışlarının Üzerine Çıktı

Bitcoin Kazancı Araba Satışlarının Üzerine Çıktı

Tesla’nın ocak ayında yaptığı ve şubat ayında duyurulan Bitcoin yatırımı, 1,5 milyar dolar değerindeydi. Değerinin en fazla 40 bin doları gördüğü dönemde alınan Bitcoin’ler 10 hafta boyunca devamlı olarak arttı.

O dönemde 12 milyar lira civarında bir değere sahip olan olan yaklaşık 48 bin Bitcoin, kırdığı rekorların ardından bu hafta en yüksek değerine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde 64 bin doları aşan Bitcoin, Tesla’ya 1 milyar doların üzerinde kâr ettirdi. Bu, şirketin sattığı arabalardan kazandığı 721 milyon dolarlık kazançtan bir hayli fazlaydı.

Bitcoin Artış Sürecinde Elon Musk Etkisi

Bitcoin Artış Sürecinde Elon Musk Etkisi

Elon Musk, kripto paralara ilginin artmasında etkin bir rol oynadı. Şirketlerinde kripto paralara yönelik açılımlar yapan ve yaptığı açılımları açıkça kamuoyuna duyuran girişimci, hem kendi ekmeğine hem de kripto paraları destekleyen diğer yatırımcıların ekmeğine yağ sürmüş oldu. 

Tesla, yaptığı yatırımı 8 Şubat’ta ilk kez duyurduğunda, Bitcoin’in fiyatı birkaç dakika içinde yüzde 14 artmıştı. Bu yatırım, şirketin Bitcoin’e yönelik bir açılıma gitmesiyle de desteklendi. Tesla artık Bitcoin’le de ödeme almaya başlamıştı. Ayrıca şirketin CEO’su Musk, geçen ay Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla Bitcoin şeklinde alınan ödemelerin dönüştürülmeyeceğini; Bitcoin olarak saklanacağını kamuoyuna bildirmişti. Böylece şirketin Bitcoin hakkındaki görüşlerinin kalıcı olacağı sinyalleri verilmiş oldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın