Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Teknosa'dan '76 Mağaza Kapanıyor' İddiasına Açıklama

1PAYLAŞIM

Teknosa'nın 'yeniden yapılanma' kapsamında 76 mağazasını kapatma kararı aldığı iddia edildi. Konuyla ilgili şirketten KAP'a yapılan açıklamada yılın ilk 6 ayında 15 mağaza açıldığı ve 33 mağaza kapatıldığı belirtilirken, "76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır" denildi.

Hürriyet'ten Ahmet Can'ın haberine göre Teknosa, yeniden yapılanma çerçevesinde 76 mağazasını kapatma kararı aldı. Haberde, şu ana kadar mağaza kapatılan şehirler arasında AdanaAnkara, Artvin, AydınDiyarbakırİstanbulİzmir, Kütahya, MardinRize, Sivas ve Yalova'nın bulunduğu belirtildi.

Söz konusu haberle ilgili Teknosa'dan açıklama geldi.

'76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış karar bulunmamaktadır'

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bilindiği üzere, mağaza açılış ve kapanışları, perakende sektörünün doğası gereği, sektördeki şirketlerin karlılıklarını korumak amacıyla devamlı olarak yapmakta olduğu bir uygulamadır. Teknosa özelinde rakamsal örnek vermek gerekirse, 2015 yılında 29 açılış/42 kapanış, 2014 yılında ise 49 açılış/52 kapanış yapmış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 6 ayında ise 15 açılış/33 kapanış yapmış bulunmaktayız.

En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir