Tekerlekli Sandalyede 17 Kitap Kaleme Aldı: 'Yazmak Olmasaydı Çoktan Ölmüştüm'

 > -

İki yaşındayken geçirdiği bir hastalık sonucunda beyin felci olan Erdal Yalçın, bugüne kadar 17 kitap kaleme aldı. Uluslararası Avrasya Kitap Festivali'ne katılan Yalçın, kitaplara olan tutkusunu 'Yazmak olmasaydı çoktan ölmüştüm' sözleriyle ifade etti.

Erdal Yalçın iki yaşında beyin felci geçirdi.

AA'nın haberine göre Erdal Yalçın, iki yaşında geçirdiği beyin felcinin ardından yaşamına tekerlekli sandalyeyle devam ediyor.

Yalçın, yaşadığı acı olaya rağmen asla pes etmedi.

Önce okuma yazma öğrendi, ardından 17 kitap yazdı.

Okuma yazmayı annesinin sayesinde öğrendiğini söyleyen Erdal Yalçın, bugüne kadar tam 17 kitap yazdı. 

Bir dönem okula gidemediğini ifade eden Yalçın, bunun kendisi için bir engel olmadığını ve şu anda Atatürk Üniversitesi'nde eğitimine devam ettiğini belirtti.

'Yazmak olmasaydı çoktan ölmüştüm.'

Uluslararası Avrasya Kitap Festivali'ne katılan Erdal Yalçın, yazmaya olan tutkusunu şu sözlerle ifade etti:

İnsanları ve yazmayı çok seviyorum. Kendi kendime düşündüm ve 'topluma ve kendime nasıl faydalı olurum' dedim. Sonra 'sen sadece yazabilirsin.' dedim. Çünkü ben başka bir iş yapamam. Yazmayı seviyorum. Yazmak benim hayat amacım. Yazmak olmasaydı ben çoktan ölmüştüm.

'Hayatımı ve yaşama gayemi okurlarıma borçluyum.'

Festivalde, Almanya'da yaşayan bir Türk yayımcıyla tanıştığını ve yayımcının kitaplarını Almanya'da satacağını söylemesi üzerine çok mutlu olduğunu söyleyen Yalçın, "Kitabımı alan bütün okurlara, beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Hayatımı ve yaşama gayemi onlara borçluyum." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir