Tartışma Yaratan YKS İddiası: 'Öğrenciler Sınavın Bitimine 30 Dakika Kala Salondan Çıkarıldı'

 > 
525PAYLAŞIM

Bugün 2.5 milyon öğrencinin ter döktüğü YKS'nin ilk ayağı olan TYT sınavı ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. İstanbul'daki bir okulda sınava giren öğrencilerin bir bölümünün, sınavın bitimine yarım saat kala gözetmen tarafından dışarıya çıkarıldığı öne sürüldü. Sınavdan erken çıkarıldığını söyleyen öğrencilerden biri mağduriyetleri giderilmezse ÖSYM'ye dava açacaklarını söylerken öğrencinin babası da "ÖSYM’den bizi arayarak, çocuklarımızın bu kayıp zamanını nasıl telafi edeceklerine dair bilgilendirilmesini bekliyoruz." dedi.

Twitter'da @berilbusratask isimli bir kullanıcı, Küçükçekmece Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde girdiği YKS'de, sınavın bitimine 30 dakika kala görevliler tarafından salondan çıkarıldıklarını söyledi.

@berilbusratask, okul girişinde velilerle görevliler arasında yaşanan tartışmanın görüntülerini de paylaştı. Videonun sonlarına doğru bir görevli, yaşanan mağduriyetinin giderileceğini ancak nasıl olacağını bilmediğini söylüyor. 🎥

"Ağlama krizi geçirdim, kalbim sıkıştı"

Sözcü'den Sultan Uçar'ın haberine göre mağdur olduğunu belirten öğrencilerden biri şunları söyledi:

"Soruları çözerken, kalemlerimizi bıraktırıp bizi çıkardılar. 30 dakika erken çıkarıldığımızı kabul ettiler. Ağlama krizi geçirdim, kalbim sıkıştı. ÖSYM'ye durum bildirildi. Mağduriyetimiz giderilmezse dava açacağız"

Öğrencinin babası: ÖSYM'den mağduriyetimizi gidermesini bekliyoruz

Öğrencinin babası ise şu ifadeleri kullandı:

"Geri döndüğümüzde bizi okula almadılar. Müdür, ‘Tutanak tutup, ÖSYM’ye bildirdik’ dedi. Biz de, ÖSYM’nin Avcılar’daki merkezine gittik. Orada bir görevli kadın, müdürün aradığını bilgi verdiğini tutanak tutulduğunu, durumun Ankara’ya da bildirildiğini söyledi."

"Şimdi biz, ÖSYM’den bizi arayarak, çocuklarımızın bu kayıp zamanını nasıl telafi edeceklerine dair bilgilendirilmesini bekliyoruz."

İddiaya ilişkin henüz yetkili kurumlardan bir açıklama yapılmazken konu sosyal medyada tartışılıyor. 👇

YKS ile ilgili başka bir skandal haber ise sınav kitapçığı fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılmasıydı.

Detaylar için 👇

Sosyal Medyada Paylaşılan YKS Sorularına İlişkin ÖSYM'den Açıklama: Yasal Süreç Başlatıldı - onedio.com
Sosyal Medyada Paylaşılan YKS Sorularına İlişkin ÖSYM'den Açıklama: Yasal Süreç Başlatıldı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir