Tanışma Uygulamalarında Daha Çok Eşleşme Yakalayabilmek İçin Uygulayabileceğiniz 13 Değerli Taktik

0PAYLAŞIM

Müzmin bekarlar buraya!

1. Etkileyici bir 'bio' olmadan pek fazla şansınız yok. İnsanlar sizi tanımak istiyor!

Tanışma uygulamalarında genellikle ilk önce karşınızdaki kişinin fotoğrafını görüyorsunuz. Bir tık sonrasında ise o kişinin kendi hakkındaki bilgileri belirttiği alanı. Burada kendinizden, ilgi alanlarınızdan, sevdiğiniz şeylerden ya da aradığınız ilişkiden bahsederseniz, aradığınız 'o' kişiyi bulma şansınız bir hayli artacaktır.

2. En fazla kullanıcının online olduğu zamanlarda aktif olun.

İş, eğitim gibi sebeplerle insanlar genellikle akşam yemeği sonrasında bu uygulamaları aktif olarak kullanıyor. Hafta sonu aktivitelerinin bittiği ve yerini Pazartesi sendromu hazırlıklarına bıraktığı Pazar akşamı, bu tarz uygulamaları kullanmak için en ideal zaman olabilir.

3. Grup fotoğraflarına dikkat: Sizin merkezde olduğunuz görseller kullanın.

Tanışma uygulamalarında 'grup selfie' kullanmak kulağa pek mantıklı gelmeyebilir. Yine de bu fotoğraflar sosyal biri olduğunuzu, eğlenceli bir hayatınız olduğunu yansıttığı için pozitif etki yaratabiliyor. Bu fotoğraflarda karşı tarafın sizi bulabilmek için çok fazla uğraşmaması gerek. Dolasıyla bu tarz uygulamalarda maksimum 1 ya da 2 grup fotoğrafına yer vermek, onlarda da kolayca seçilebilir olmak önemli.

4. Fotoğraflar çok şey anlatır! Seçtiğiniz görsellerde hobilerinize dair unsurlar barındırın.

Düzenli olarak yaptığınız spor, izlediğiniz diziye dair etkileyici bir sahne ya da seyahatlerinize dair kareler paylaşmak, karşınızdaki kişiyle ortak bağ kurmanıza sebep olacaktır. Bu görseller, aynı zamanda çekingen insanların sohbet açmak için kullanacağı bir madde olacak.

5. Gülümsemeyi ve pozitif ruh halinizi yansıtmayı ihmal etmeyin.

Ne kadar melankolik bir ruh haline sahip olursanız olun, pozitif görseller daha cezbedici görünmenizi sağlayacaktır. İnsan doğası işte! Karşınızdaki kişiye pozitif biri olduğunuzu ve eğlenmeyi bildiğinizi göstermek için yüzünüze minik bir gülümseme kondurduğunuz görselleri seçmeye özen gösterin.

6. Selfie paylaşmayı çok fazla abartmayın ve ışık ayarına özen gösterin.

Bir zamanlar yadırgayarak baktığımız selfie çekmek, zamanla alışkanlık haline dönüştü. Karanlık ortamda ve kötü bir arka planda çektiğiniz selfie, karşınızdaki kişinin üzerinde negatif bir etki yaratacaktır. Ayrıca selfie'lerin 'yalnız' bir imaj çizdiği de çok açık. Bu sebeple profilinizde 1 ya da en fazla 2 selfie'ye yer vermeniz önemli. Kimse benzer açılardan çekilmiş 10 tane fotoğrafa bakmak istemez.

Daha iyi selfie çekebilmek için bu içeriğimize de göz atabilirsiniz;

Kızlar Bunlara Dikkat: Muhteşem Bir Selfie Çekmenin 12 Yolu - onedio.com
Kızlar Bunlara Dikkat: Muhteşem Bir Selfie Çekmenin 12 Yolu - onedio.com

7. Özellikle ilk mesajda klişelerden uzak durun. Asla yaklaşmayın. Kesinlikle klişelerden...

Eşleştiğiniz kişiye her gün onlarca mesaj atılıyor olabilir. Sizin bir şekilde farklı olduğunuzu göstermeniz gerek. Dolayısıyla 'slm, nbr' gibi sıradan mesajlar pek işlevsel olmayacaktır. Eşleştiğiniz profildeki bilgiler elverdiği ölçüde ilgi alanlarına dair cümleler kurabilir veya küçük bir iltifatla söze başlayabilirsiniz.

8. Süreci optimize etmek ve hedefi 12'den vurmak için beklentileriniz konusunda açık olun.

Bu tarz uygulamaları kullanma amacınız tek gecelik ilişki olabileceği gibi hayatınızın aşkını bulmak da olabilir. Eğer bu konularda açık sözlü davranırsanız ne kendi zamanınızı ne de karşınızdaki kişinin zamanını israf etmemiş olursunuz. Böylece o süreyi aradığınız kişiye yoğunlaşarak değerlendirebilirsiniz.

9. İlk randevu konusunda gereğinden fazla çekingen davranıp iletişimi soğutmayın.

Birden fazla flörte sahip olmanın oldukça sıradan kabul edildiği bir dönemde yaşıyoruz. Eğer ilk buluşmayı gereğinden fazla ertelerseniz, o ilk buluşma asla gerçekleşmeyebilir. Karşınızdaki kişiyi gündüz saatlerinde popüler bir yerde kahve içmeye davet etmek, sanal iletişimi gerçeğe dönüştürmek ve gerçek anlamda bağ kurmak için ideal bir tutum olabilir.

10. Dış görünüş ve para her kapıyı açmayacaktır. Absürt beklentilerle potansiyel kısmetlerinizi tepmeyin.

Seçtiğiniz görsellerde ve paylaştığınız bilgilerde öne çıkan özelliğiniz ne olursa, size ulaşan kişiler de o özelliklerin peşinde olacaktır. Eğer çok zenginseniz ve profilinizde dolarlar uçuşuyorsa sizinle paranız için birlikte olacak biriyle eşleşmeniz olası. Eğer arayışınız buysa problem yok ancak başka bir arayıştaysanız, profilinizde neyi ön plana çıkardığınıza dikkat edin.

11. Saklayacak bir şeyiniz yoksa sosyal medya hesaplarınızı profilinize ekleyin.

Sosyal medya hesaplarımız bir nevi portfolyo haline dönüşmüş durumda. Tanışma uygulamalarında sosyal medya hesabınızı paylaşmak, karşınızdaki kişinin sizi tanımasına ve güvenmesine fırsat veriyor. Eğer niyetiniz çapkınlık değilse, profilinize sosyal medya hesaplarınızı eklemekten çekinmeyin.

12. Uygulamaların çalışma algoritmasını test edin ve optimum sonucu yakalayın.

Tanışma uygulamaları genellikle kişileri bir puan sistemine göre kategorize ediyor. Bu kategorizasyonda önemli değişkenler; aldığınız beğeni sayısı, uygulamayı kullanma süreniz, bilgilerinizi doldurma oranınız gibi birçok detaydan oluşuyor. 

Eğer uzunca bir süredir eşleşme yakalayamıyorsanız, hesabı silip yeni bir başlangıç yapmanın zamanı gelmiş demektir. (Uygulamayı silmenin hesabınızı silmek anlamına gelmediğini unutmayın.)

13. Tüm tuşlara basıp bölüm geçmeye çalışmayın! Sağa kaydırırken seçici olun...

Bu tarz tanışma uygulamalarında profillere bakmakla vakit kaybetmeden herkesi beğenen bir ekip var. Maalesef tanışma uygulamalarının algoritması bu şekilde çalışmıyor. Eğer herkesi sağa atarak daha çok eşleşme yakalayacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Bu durumda uygulama sizi pek fazla kişiye göstermeyecektir. En iyisi gerçek bir kullanıcı imajı çizerek seçici davranmak.

Bonus: Mesafe ayarlarınızı gözden geçirin. Kısmetinizin nereden çıkacağı belli olmaz!

Twitter

Aşk mesafe tanımaz! Tanışma uygulamalarının birçoğunda mesafe ayarlarınızı dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Daha fazla eşleşme yakalamak için mesafelerden korkmayın.

Tanışma uygulamaların aranan ismi olmak istiyorsanız bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yaratıcılıklarını Kullanarak Dikkat Çekmeyi Garantiye Almış 23 Komik Tinder Profili - onedio.com
Yaratıcılıklarını Kullanarak Dikkat Çekmeyi Garantiye Almış 23 Komik Tinder Profili - onedio.com
Kadınların Tinder'da En Çok Karşılaştığı Erkek Profillerini Cuk Oturan Analizlerle Tanıyın - onedio.com
Kadınların Tinder'da En Çok Karşılaştığı Erkek Profillerini Cuk Oturan Analizlerle Tanıyın - onedio.com
Partner Bulma Sitesi Tinder'da Yaşanmış 15 Acayip Diyalog - onedio.com
Partner Bulma Sitesi Tinder'da Yaşanmış 15 Acayip Diyalog - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir