Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Suudi Arabistan Kralı Selman'a Devlet Nişanı

Anasayfa > Gündem

Resmi ziyaret kapsamında dün Ankara'ya gelen Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından törenle karşılandı. Erdoğan, Kral Selman'a Türkiye'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı'nı takdim etti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen resmi karşılama töreninin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kral Selman Devlet Nişanı Tevcih Töreni'ne geçti.

'Bugün burada değerli kardeşim, değerli dostum Hadim-ül Haremeyn-i Şerifeyn Selman bin Abdulaziz El Suud'a, Devlet Nişanı takdim etmek üzere toplanmış bulunuyoruz' ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Nişanı'nın yabancı devlet başkanlarına verildiğini ve Türkiye'nin en yüksek nişanı olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Kral Selman'a, Devlet Nişanı'nı takdim etti.

Dün Ankara geldi

Dün Ankara geldi

Suudi Arabistan Selman bin Abdulaziz, dün Ankara'ya gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Kral Selman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki yetkililer tarafından karşılandı.

Yürüyen merdivenlerden indi

Kral Selman, uçaktan bastonuyla yürüyen merdivenlerden indi. Karşılama esnasında tören kıtasını da selamlayan Selman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte basın mensuplarına el salladı.

'İkili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular da ele alınacak'

'İkili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular da ele alınacak'

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

'Ziyaret çerçevesinde yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular da ele alınacaktır.

Kral Selman, Ankara’daki temaslarının ardından, 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi’ne katılacaktır.'

Ankara'dan İstanbul'a geçecek

Ankara'dan İstanbul'a geçecek

Fotoğraf: Arşiv

Kral Selman'ın Ankara'daki temaslarının ardından, 14-15 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi'ne de katılacağı bildirildi.

5 yıldızlı otel kapatıldı, 500 lüks araç kiralandı

5 yıldızlı otel kapatıldı, 500 lüks araç kiralandı

Kral Selman'ın Türkiye ziyareti öncesi 500 lüks araç kiralandı. 

Ankara'da yeterli araç bulunamaması sebebiyle İstanbul ve Antalya'dan kiralık araçlar getirildi.

Araçlar, Kral Selman'ın kalacağı otelin parkına sığmadığı için otel önünde araç kuyruğu oluştu.

Kiralanan araç filosu sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
577
120
65
48
20
14
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?