Görüş Bildir

Banksy'den Suriyeli Bir Sığınmacığının Oğlu: Steve Jobs...

Haberler
> Banksy'den Suriyeli Bir Sığınmacığının Oğlu: Steve Jobs...

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy, Suriyeli sığınmacıların Fransa ve İngiltere arasında adeta sıkıştığı Calais kampına Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ı çizdi ve şu başlıkla paylaştı: Suriyeli bir sığınmacığının oğlu Steve Jobs...  Mültecilerin imkân verilmesi halinde neler başarabileceğini göstermek istediğini vurgulayan sanatçı açıklamasında Steve Jobs'ın da Suriyeli bir sığınmacının çocuğu olduğunu ve dünyanın en kârlı şirketi olan Apple'ın her yıl 7 milyar dolar vergi ödediğini söyledi. 

Duvar resminde, Suriyeli bir göçmenin oğlu olan Jobs, Apple bilgisayarların ilk modellerinden birini ve sırtında bir çuval taşıyor.

Şimdiye kadar kimliğini açıklamayan Banksy, 'Balonlu kız' adlı eserini Suriye için yürütülen savaş karşıtı bir kampanyaya bağışlamıştı.

'Steve Jobs da, Suriyeli bir göçmenin oğluydu. Apple, dünyanın en kârlı şirketi ve yılda 7 milyar dolardan fazla vergi ödüyor'

'Steve Jobs da, Suriyeli bir göçmenin oğluydu. Apple, dünyanın en kârlı şirketi ve yılda 7 milyar dolardan fazla vergi ödüyor'

Banksy açıklamasında 'Sık sık göçmenlerin ülkenin kaynaklarını tükettiğini düşünürüz. Ama Steve Jobs, bir Suriyeli göçmenin oğluydu. Apple, dünyanın en kârlı şlirketi ve yılda 7 milyar dolardan fazla vergi ödüyor. Böyle bir şirket Humus'tan (Suriye) genç bir adama izin verildiği için var.' dedi.

Calais'deki mülteci kampında çoğunluğu Suriye, Afganistan ve Eritre'den 7 binden fazla göçmen ve mülteci yaşıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
198
9
7
5
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?