Görüş Bildir
Haberler
Süper Lig Maçları Yeni Sezonda Digiturk'te

Süper Lig Maçları Yeni Sezonda Digiturk'te

ATKN
07.11.2014 - 12:35
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Rekabet Kurulu, Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin nihai kararını açıkladı. Süper Lig’in adresi Digiturk, 2016-2017 sezonunun sonuna kadar karşılaşmaları en iyi görüntü kalitesi ile ekranlara getirmeye devam edecek.

Süper Lig maçlarının yayın haklarını 2001 yılından bu yana elinde bulunduran Digiturk, 2010 yılında yapılan ihalede yaklaşık 2 milyar dolarlık en yüksek teklifi vererek 5 yıl süreyle yayın haklarını satın almıştı. Türk futbolunun en büyük yatırımcısı Digiturk, yılda 450 milyon dolarlık yayın hakları bedeli ile birlikte futbol kulüplerine her yıl çok büyük rakamlar aktarıyor. 15 yıllık dönemde Türk futboluna aktardığı 3,5 milyar USD’lik kaynakla sporun en büyük destekçisi olan Digiturk, bu katkıyı sürekli kılmayı hedefliyor.

Digiturk, liglerin yayın hakları konusunda İngiliz BskyB’nin ardından aralıksız en uzun süre yayın yapan platform özelliğini kazanarak bu alanda önemli bir başarıya imza atmış olacak.

Stadyumlar dışında futbol izleyicisinin artması ve oyundan daha fazla keyif alması için dünya standartlarının da üzerinde yayın teknolojileri ve programlar hazırlayan Digiturk, bu kapsamda Türkiye’de ilk HD, 3D ve 4K naklen maç yayınlarını gerçekleştirdi. Halen her hafta bir maçı 3D kalitesinde sunan Digiturk, henüz dünyada gerekli altyapısı ve ekipman oluşmadığı halde 4K teknolojisiyle canlı maç yayınını veren dünyanın 2'nci televizyonu olarak tarihe geçmiş bulunuyor.

Toplam 3,5 milyon haneye ulaşan Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik yayın platformu Digiturk, dünyada her hafta 17 canlı maç yayını yapan tek platform olma özelliğini taşıyor.

Digiturk, futbolun yanı sıra Türkiye Basketbol Ligi’ni 3 sezon daha, Turkish Airlines Euroleauge Basketbol Ligi’ni 5 sezon daha yayınlayacak. Böylece Digiturk, Türk takımlarının Türkiye ve Avrupa salonlarındaki maçlarını ekranlara taşımakla kalmayıp İngiltere Premier Ligi, Brezilya Ligi ve Rusya ligi gibi dünyanın önde gelen futbol liglerini, Türkiye 2. ve 3. futbol liglerini, Wimbledon ve ATP Masters gibi tenisin en üst düzey turnuvalarını en yeni görüntü kalitesi ve en iyi anlatıcılarla abonelerinin beğenisine sunmaya devam edecek.

Digiturk’ün Rekabet Kurulu tarafından açıklanan son karar sonrasında Spor Toto Süper Lig maçlarını yayınlama hakkı 2 yıl daha uzatılmış oldu. Rekabet Kurulu’nun aldığı bu kararla Süper Lig’in yayın hakları aralıksız 16 yıl süre ile Digiturk tarafından gerçekleştirilecek.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam