Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Süleyman Seba İle Birlikte Tarihe Gömülen 5 Kavram

-

Cümleye "şu veya bu takımlı biri olarak diye başlamak" bile acıma saygısızlık gibi geliyor. Bir insan olarak hiç görmediğim ama örnek aldığım amcamı kaybetmiş gibiyim. Çoğumuz benzer hislerle aldık belki de haberi. Hepimizin aklında sadece "ne iyi adamdı be" diye bir ah kaldı. Biz başarıya odaklı, endüstrileşmiş, ikincilerin hatta birincilerin bile kovulduğu bir sektörün sevdalıları; Lefter, Metin Oktay, Baba Hakkı gibi veya Selçuk Yula gibi "iyi" insanları çok tanıyamadan kaybetmenin mağdurlarıyız. Futbol efendiliğin son kalesini kaybetti, insanlıksa onunla birlikte bazı kavramları yitirdi. Ama sözleri hayat tarzı daima onu EFSANE BAŞKAN olarak hafızalarda yaşatacak.

Kimsenin adamı olmamak

"Beşiktaş için bir şeyler yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın." Bunun sadece bir takım için söylendiğini düşünmüyorum.

Şerefli ikincilik

Bazı durumlarda mağlup olanın galip olduğu gerçeği. Yarış atı gibi yetiştirilen, başarı yolunda Machiavelli  felsefesiyle her yolu mübah gören çoğu kişi için anlamını çoktan yitirmiş o söz.

Onursal başkanlık

Bazı mertebeler kişilerle birlikte tarih oluyor.

Endüstriyel olmayan futbol

Direndi, başarılı da oldu ama futbol bir noktadan sonra şampiyonluktan çok transfer yapıp forma satma işi olmuştu. Sonunda Ahmet kaldı Seba gitti.

Dürüst yöneticilik, efendilik.

“Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz ama herkesi her zaman aldatamazsınız.” Efsanenin başladığı gün kurduğu cümle. Nasıl bir başkan olacağını anlatmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir