Şule Çet Davasında Savcı Müebbet Hapis İstedi: Duruşma 4 Aralık'a Ertelendi

 > 
92PAYLAŞIM

Şule Çet'in ölümüne ilişkin görülen davada sanıklardan Çağatay Aksu'nun 'kasten öldürme' suçundan müebbet ve 'cinsel saldırı' ile 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçundan 39 yıla kadar hapsi istendi. Berk Akand'ın ise bütün bu suçlara yardımdan 31 yıla kadar hapsi istendi.

Ankara'da bir plazanın 20. katından düşerek yaşamını yitirdiği iddia edilen üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin açılan davanın beşinci duruşması Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Savcı, sanıklardan Çağatay Aksu'nun 'kasten öldürme' suçundan müebbet, 'cinsel saldırı' ile 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçundan 39 yıla kadar hapsini talep etti.

Savcı, Berk Akand'ın ise olaylar gerçekleştiği sırada Aksu'nun yanında bulunduğu ve ona destek verdiği gerekçesiyle işlenen suçlara yardımdan cezalandırılmasını istedi.

Akand'ın da bu kapsamda 'kasten öldürmeye' yardım suçundan 15 yıla, diğer suçlara yardımdan da 16 yıla kadar olmak üzere toplam 31 yıla kadar hapsi talep edildi.

Sanık avukatının 'Şule gezip tozan bir tip' ifadesi salonda tepkiye neden oldu.

Öte yandan BirGün'den Burcu Cansu'nun haberine göre, sanık Berk Akand avukatı Hüseyin Ayan, "Bütün belgeler cinayet değil intihar olduğunu ortaya koyuyor. Somut olayda Şule'nin yolduğunu görüyoruz. Tecavüze uğrayan kişi kendi saçını değil, karşısındakinin saçını yolar. Saçlarını neden elinden bırakmamış. Bunun bir cinayet olduğuna ve tecavüz olduğuna ilişkin hangi delil ortaya konuldu. Şule'nin intihar ettiğini ve ya Çağatay tarafından ya da Furkan tarafından intihara sürüklediğini düşünüyorum. Şule gezip tozan bir tip. Ailesinin gönderdiği para yetmezdi. Hangi barda iş istese bulurdu ama belki orada satarlardı" dedi.

Avukat Ayan'ın "Hangi barda iş istese bulurdu ama belki orada satarlardı" sözlerine salonda bulunanlar 'terbiyesiz' diyerek tepki gösterdi.

İnanılmaz Savunma: Şule Çet İçin 'Şule Gezip Tozan Bir Tipti' Diyen Sanık Avukatına Tepki Yağdı - onedio.com
İnanılmaz Savunma: Şule Çet İçin 'Şule Gezip Tozan Bir Tipti' Diyen Sanık Avukatına Tepki Yağdı - onedio.com

Duruşma 4 Aralık tarihine ertelendi.

Sanık avukatları, savcılık mütalaasına ilişkin itirazlarının ardından müvekkillerinin tahliye edilmesini talep etti. Ara kararında sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı 4 Aralık tarihine erteledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir