Soylu'dan Boğaziçi Üniversitesi'ne Müdahale Eden Polise Destek: 'Tamirci mi Çağıracaklardı?'

 > 
3PAYLAŞIM

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilere yönelik müdahalesiyle eleştirilen polise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan destek geldi. Polisin doğruyu yaptığını vurgulayan Soylu, üniversitenin kapısına takılan kelepçe için de "Durun lütfen! Kapı tamircisi veya çilingir çağıralım' mı denseydi?" dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son günlerce Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan eylemlere ilişkin açıklama yaptı. Soylu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Üniversiteye girmeye çalışan, Boğaziçili olmayan, terörle iltisaklı illegal gruplara, izin vermeyen Türk Polisi, doğru yapmıştır...

Şiddetle, Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısını kırdılar. Polisimiz, kırılan kapıyı güvenlik için plastik malzemeler ile tutturdu. İkinci kez yine vandallıkla kapıları kırdılar... Özel güvenlikçilerin kelepçesi ile Polisimiz, yine kapıları birbirine tutturdu.

"Üniversite terör örgütü marşı okuyanlara teslim mi edilseydi?"

Bunu eleştirenlere soruyorum:

Ne yapılsaydı yani!?

1- Terörle irtibatlı illegal grupların üniversiteye girmesine izin mi verilseydi?

2- Polise katil diyenlere göz yumulup "buyurun geçin" mi denseydi?

3- Terör örgütü marşı okuyanlara üniversite, teslim mi edilseydi?

4- Veya "Durun lütfen! Kapı tamircisi veya çilingir çağıralım." mı denseydi?

Türk Polisi, kanunun gereğini yerine getirmiştir. 12 Eylül dönemine atıf yapanlara söylüyorum: Demokrasi hukuk ve insan hakları konusundaki siciliniz kapkaradır...

İşi gücü bırakıp ipliğinizi pazara çıkarırız. Ancak Milletimize sorumluluğumuz ve yapılacak işimiz var. Devlet olarak, Aziz Milletimizin desteği ve kanunun verdiği yetki ile kamu düzeni ve güvenini, huzurumuzu, bozmaya çalışanlara müsamaha gösteremeyiz."

Soylu'nun açıklaması 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir