Son Dönemde İlginçlikte Sınır Tanımayan Estetik Dünyasından 14 Moda Operasyon

995PAYLAŞIM

Bir zamanlar estetik operasyon deyince akla burun düzeltme ve göğüs büyütme operasyonları gelirdi. Teknoloji ilerleyip içinde bulunduğumuz görsel çağda operasyonlar bu kadar yaygınlaşınca yepyeni operasyonlarla tanıştık. İnsanın fiziksel mükemmelliği aradığı estetik dünyasının son trendlerine bakıyoruz.

1. Göbek deliği düzeltme.

Göbek deliği dışa çıkık olanların son dönemde tercih ettiği bu operasyon simetrik bir çukur vaat ediyor.

2. Meme ucu dolgusu.

Sütyensizlik akımı yükselince meme uçları da önem kazanmaya başladı. Her göğüs ucu aynı yapıda olmadığı için kıyafetlerde belirgin olmasını isteyenler dolgu yöntemine başvuruyor.

👇

Estetik Dünyasının "Bir Orası Kalmıştı" Dedirten Yeni Trendi: Meme Ucu Dolgusu - onedio.com
Estetik Dünyasının "Bir Orası Kalmıştı" Dedirten Yeni Trendi: Meme Ucu Dolgusu - onedio.com

3. Çene köşesi ekletme.

Çok değil, birkaç yıl öncesine kadar kadın yüzünde beğenilmeyen ve hatta varlığı durumunda törpületilen çıkık çene kemiği artık moda. Oval yüze keskin bir hat kazandırmak için dolguyla kemik görüntüsü veriliyor.

4. Burun büyütme.

Burun dolgusu yıllardır var ve genelde hafif burun kemerini düzeltmek için kullanılıyordu. Ancak düz ve doğal burunların gözde olmasıyla insanlar doğal veya estetikli kalkık, küçük burunlarını büyütmeye başladılar.

5. Testis botoksu.

Kırışıklıkları açmada uzun yıllardır kullanılan botoksu testisleri pürüzsüzleştirmek için kullanmak kimin aklına geldiyse, bir dönem gündeme damga vurdu.

👇

Tövbeler Olsun! Erkek Hasta Sayısı Artan Plastik Cerrahinin Son Trendi Testis Botoksu - onedio.com
Tövbeler Olsun! Erkek Hasta Sayısı Artan Plastik Cerrahinin Son Trendi Testis Botoksu - onedio.com

6. Kaş dolgusu.

Kaşları makyajla doldurmak geçmişte kaldı. Kaş bölgesine uygulanan dolgu, bölgeyi belirginleştirip kaşları kalkık gösteriyor.

7. Göz kapağı dolgusu.

Büyük göz kapakları bakışları yorgun ve anlamsız gösterebiliyor. Bunun çözümü de dolguyla göz kapağının üst bölgesini biraz büyüterek dinç bir görüntü kazandırmak.

8. Vajina düzeltme.

Vajina iç dudaklarının gereğinden fazla büyük ve sarkık olması günümüzde pek çok kadını bu operasyona yöneltiyor.

9. Çene sivriltme.

Kardashianlar sayesinde tanıştığımız bu uygulamada çene ucu dolguyla sivriltilerek daha keskin ve oval bir yüze sahip olunuyor.

10. Karın kası estetiği.

Önceleri sadece Barbie'nin erkek arkadaşı Ken'e benzemek isteyen estetik operasyon bağımlılarından duyduğumuz bu operasyon da yaygınlaştı. Bu işlem için kaslar şekillendirilip tıpkı göğüsteki gibi özel implantlar yerleştiriliyor.

11. Yüzden yağ aldırma.

Herkes yüzünü dolguyla şişirmiyor elbette. Büyük yanaklarından ve ay gibi suratından rahatsız olanlar için yanak ve çene bölgesinden yağ alınabiliyor.

12. Silikonsuz göğüs estetiği.

Silikon implantlar yerine daha küçük ölçekli, doğal sonuçlar isteyenlerin tercihi olan bu göğüs büyütme yönteminde kişinin kendi yağı veya özel vücut dolguları kullanılıyor. Lokal anestezi ile yapılması da bir başka artısı.

13. Gamze oluşturma.

Yüzden yağ alma gibi bir işlem olan gamze estetiği özellikle bel bölgesinde tercih ediliyor.

14. Alın çıkıklaştırma.

Bombeli bir alın gençlik ve güzellik sembolü. Düz ve çökmüş alınlar için dolguyla alnı çıkık hale getirmek mümkün.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
musikisinas-don-vito

Eskiden insanların bol zamanı vardı, çok düşünürdü; en kıymetli yavrusunu, felsefeyi, böyle doğurdu insanlık. Bu sayede sürekli ilerleyip gelişirken bir yandan da açgözlülüğünün getirdiği adaletsizlik gibi şeylerle mücadele etmeye çalıştı. Ama şimdi insanlık o kadar gelişti ki insan belki de doydu, doydu ve düşünmeyi bıraktı. Dünyanın yarısı karnını zor doyuruyor, çok önemli bir kısmı içme suyuna ulaşmakta zorlanıyor. Kalan azınlığın da dertleri bu işte. Antik Yunan filozoflarına bunu göstersen, ya da peygamberlere fikrini sorsan, ya da Buda'yı bu döneme getirsen... Belki de dünyada adalet aramak başlı başına bir saçmalık.

katilicee

Peki amaç ?

sari-lacivert

Zengin bi koca sonra hayat ona güzel

nesliminii

Öğğ :D

Gizli Kullanıcı

maşallah her yere bi estetik bulmuşlar. neyse megan fox çok güzelsin 😍

aimking19

Megan Fox Lezbiyen

01011o011

Ne kadar boşuz anasını satayım. Her şeyi dış görünüşten ibaret sanıyoruz.

baturhan-cora

herşey olmasada çoğu şey dış görünüşten ibaret kardeşim acı gerçekler

01011o011

Böyle olmaya devam edelim; sonra neden mutsuzuz, neden beni kimse sevmiyor diye etrafta melankolik takılalım. İnsanlar kültürleşmeye çalışacağına daha da nasıl cahil olunur, onun yollarını arıyor. Dış görünüşe endeksli yaşamaya devam ettikçe mutsuz olmaya mahkumuz.

Görüş Bildir