Son Dakika! Kafe ve Restoranlar Açılacak Mı? Kafe ve Restoranlar Hangi İllerde Açılıyor? İşte Yeni Kararlar...

0PAYLAŞIM

Ülkemizde uzun zamandır koronavirüs önlemleri kapsamında birçok alanda yasaklar uygulanıyordu.  Bu yasaklardan biride kafe ve restoranların bir süredir kapalı olmasıydı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan millete seslenişle alınan yeni kararları açıkladı. Peki Kafeler açılıyor mu? restoranlar açılıyor mu? Kafe ve restoranlar hangi illerde açılacak? İşte kafe ve restoranların açılma kuralları ilgili alınan yeni kararlar...

Kafeler ve Restoranlar Açılacak Mı? Hangi İllerde Açılacak?

Kafe ve restoranların açılış tarihi ile ilgili resmi açıklama geldi. Kafe, restoran ve lokantalar koronavirüs önlemleri kapsamında hizmetlerine gel-al ve paket servis şeklinde hizmet veriyorlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme takvimini toplantı sonrası duyurdu. 

Kafelerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Restoran, lokanta, kafetarya, tatlıcı pastane kıraathane gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07:00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteye ile sürdürebileceklerdir." dedi.

İllerin Risk Haritası! Çok Yüksek Riskli İller Orta Riskli İller...

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ)

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır...

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI)

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars...

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU)

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER (KIRMIZI)

Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir