Şimdi Başlarsak Yaza Hepsinden Kurtuluruz! Evde Yapabileceğiniz Selülitsavar Masaj Hareketleri

10PAYLAŞIM

Selülitlerden kurtulmak oldukça zor olsa da imkansız değil. En azından dışarıdan bakınca dikkat çeken o pütürlü görüntüden kurtulsak bile yeter. Bunun için elbette farklı estetik uygulamalarına başvurabilirsiniz. Ama birazdan sizlerle paylaşacağımız masaj hareketlerini yaparak da selülit görüntüsünü azaltabilirsiniz. Tabii bu hareketlerin etkisini görmek için biraz zamana ihtiyacınız var. Neyse ki kış aylarındayız! Yaza kadar vakit çok!

Öncelikle doğal yağları kullanarak kendinize masaj yağı hazırlayın

Hindistan cevizi yağı, biberiye yağı, jojoba yağı, lavanta yağı, portakal yağı... Hepsi hem cildi nemlendiren hem de tenin yapısını güçlendiren yağlar. Bu yağlardan dilediğiniz oranda alarak kendinize özel bir karışım oluşturabilirsiniz.

Bir de kuru fırçalamaya uygun bir vücut fırçası edinin

Masaj yaparken elleri kullanacağız elbette. Ama mutlaka kuru fırçalama uygulaması da yapacağız. Bunun için de at kılından elde edilen vücut fırçalarından alabilirsiniz.

Öncelikle kuru fırçalama yaparak ölü derilerden kurtulun

Bacaklarınıza vücut fırçası ile masaj yapmaya başlayın. Bu aşamada bacaklar kuru olmalı. Ayrıca dilerseniz Türk kahvesi ya da filtre kahve gibi tende peeling etkisi yaratan bir yardımcı da kullanabilirsiniz.

Artık yağları kullanarak masaj yapmaya başlayabiliriz

İlk olarak hazırladığınız masaj yağını selülitlerden kurtulmak istediğiniz bölgeye güzelce yedirin. Bu noktada elin ayasını kullanabilirsiniz. Dizlerden başlayarak yukarıya doğru nazikçe ilerleyebilirsiniz. Geniş hareketlerle tüm bölgeyi yağladığınızdan ve bacakları ısıtmaya başladığınızdan emin olun.

Şimdi selülitli bölgeye yoğunlaşın

Bu aşamada "yoğurma" olarak isimlendirilen hareketle devam edeceğiz. Baş parmağınızla diğer parmaklarınız karşı karşıya gelecek şekilde selülitli bölgeyi kavrayın ve yoğurmaya başlayın. Bu hareketi bacakta sorunlu olarak gördüğünüz tüm alanlara uygulayın. Her zaman aşağıdan yukarıya doğru hareket edin.

Bacakları içten dışa ovarak devam edin

Parmaklarınızın eklem yerleri ile bacaklara içten dışa doğru masaj yapın. Bu aşamada ilerleme yönünüz yere paralel olmalı.

Son olarak selülitli bölgeyi parmakların arasına sıkıştırıp bırakın

Yere paralel bir şekilde parmak aralarınıza selülitli bölgeyi sıkıştırın. Ardından parmaklarınızı gevşeterek teni serbest bırakın. Bu hareketi içten dışa ve dıştan içe şeklinde tekrarlayın.

En önemlisi: Bir rutin oluşturun

Size verdiğimiz bu adımları bir rutin haline getirin ve mümkünse her gün düzenli olarak yapın. Bir süre sabırla devam ederseniz değişimi kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir