Görüş Bildir

Şili Devlet Başkanı Yolsuzlukla Anılan Oğlunu Görevden Aldı

Haberler
> Şili Devlet Başkanı Yolsuzlukla Anılan Oğlunu Görevden Aldı

Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet adı yolsuzluk olaylarına karışan oğlu Sebastián Davalos’u görevden aldı.

Michelle Bachelet, Devlet Başkanlığına bağlı bir kültür vakfının başında olan oğlu Sebastián Davalos’un adının bir devlet bankasından arazi alımı için 6 milyon 500 bin dolar kredi aldığı bilgisinden haberdar olmadığını savunarak “Bu bilgi bana ulaşır ulaşmaz oğlumun istifasını istedim. Bu karar bir anne olarak beni yaralasa bile devletteki görevimi yaptım” dedi.

Şili devlet başkanı Michelle Bachelet herkesin ülkedeki yasalara uyması gerektiğininde altını çizerek “Bu kişi evladım bile olsa ülkede kimse ayrıcalıklı değildir. Bir devlet başkanı olarak görevim ülkede yaşayan bireylerin eşitliğini sağlamaktır” sözlerini sarf etti.

Bachelet daha da ileri giderek siyasetçilerin halkın seçtiği kişiler olduğunu hatırlattı ve Şili halkının kendisine verdiği güveni ailesinden kimsenin yok etmeye hakkı olmadığını da sözlerine ekledi. Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet’in ayrıca savcıları göreve davet ederek oğlu Sebastian hakkındaki soruşturmada sonuna kadar gidilmesi talimatı verdiği ifade ediliyor. 

  • DHA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
fatih kılıç

çalsa da razıyız, çırpsa da razıyız.

cristophernolann

ama çok ayıp yapılır mı böyle şeyler ? kötü örnek olmayın bizim ülkemize !!

Kuchiki Byakuya

Haysiyet olunca konu bazı insanlar göz kamaştırıyor.