Görüş Bildir
Haberler
Sıla İfade Verdi: 'Yenikapı Mitingi' İçin Kimleri Kastettiğini Açıkladı

etiket Sıla İfade Verdi: 'Yenikapı Mitingi' İçin Kimleri Kastettiğini Açıkladı

Deniz Gök
05.10.2016 - 20:57 Son Güncelleme: 06.10.2016 - 00:59

Yenikapı'daki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' için “Yenikapı’daki şova katılmayacağım” diyen Sıla, bu nedenle kendisine hakaret eden Davut Güloğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikâyetçi sıfatıyla ifade veren Sıla, çok tartışılan 'Şova katılmayacağım' sözleriyle de samimiyetsiz ünlüleri kastettiğini söyledi ve 'Bu kimselerin şayet darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumunda çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Posta'nın haberine göre 15 Temmuz'daki darbe girişimini kınadığını her fırsatta dile getirdiğini söyleyen Sıla şu ifadeleri kullandı: 

'7 Ağustos'ta Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılıp katılmayacağım hususu bana bir muhabir tarafından 4 Ağustos'ta soruldu. Ben Nişantaşı'nda bir toplantıdan çıktığım sırada aniden bu muhabir bana mitinge katılıp katılmayacağımı sordu. Ben de 'Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum' şeklinde bir açıklama yaptım.

Bu açıklamamdaki kasıt kesinlikle bütün benliğiyle ve inancıyla oraya gelen milyonlarca yurttaş ve demokrasi uğruna şehit olan yurttaşlarımız değildi. Tam tersi onlar Türkiye'nin yarınlarına, umutlarına ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Onların bu onurlu duruşu ve demokrasiden yana tavır almaları nedeniyle bu darbe girişimi püskürtülmüştür.'

Sıla, 'şov' ifadesiyle kimleri kastettiğini de açıkladı

Sıla, savcıya cep telefonunda Instagram hesabından olay sonrası yaptığı açıklamayı da göstererek, 'Benim soruşturma konusunda açıklamada kullandığım ve şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir.'dedi.

Sıla, 'Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumunda çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım' ifadelerini kullandı.

"Davayı kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım"

"Davayı kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım"

Davut Güloğlu'nun kendisi hakkında 'vatan haini' algısı oluşturmaya çalıştığını iddia eden Sıla, 'Şüpheli benim, Yenikapı mitingiyle ilgili yapmış olduğum söz konusu açıklama sonrasında soruşturma dosyasında bulunan CD'den de anlaşılacağı üzere televizyon muhabirine beni kastederek, 'Vatanına hizmet etmeyen s.. olsun gitsin' şeklinde hakaret içerikli sözler söylemiştir.

Benimle ilgili kamuoyunda vatan haini algısı yaratmaya çalışmıştır. Bana hakaret eden şüpheliden şikâyetçiyim. Cezalandırılmasını talep ederim. Kendisiyle uzlaşmak istemiyorum. Ayrıca aleyhinde tazminat davası da açacağım. Davayı kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım' şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1723
470
145
79
37
19
13
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Belphegor

Sürülerinin başı ülkeyi İngiltere'ye satsa hail to England diye böğürecek,şarkılar yapacak,kraliçenin posterleriyle sokağa dökülecek o müsveddelere bir kaç b... Devamını Gör

Mehlika

Bu kadının ifade vermeye zorlanması bile yenikapı ruhu dedikleri şeyin ne halt olduğunu gösteriyor. Demokrasinin D'sini bilmeyen yobaz sürüsü...

volkan bey

bir tarafta davut götoğlu diğer tarafta sıla...yani vestel ve iphone versusu gibi ama tam olmuyo bu karşılatırma. neyse anlayan anladı !