Görüş Bildir
Haberler
Sherlock Holmes Serisini Sevenlerin Bayılarak İzleyeceği Dizi ve Filmler

Sherlock Holmes Serisini Sevenlerin Bayılarak İzleyeceği Dizi ve Filmler

luna
10.09.2021 - 08:15 Son Güncelleme: 10.09.2021 - 17:56

Polisiye edebiyatında önemli bir yeri bulunan Sherlock Holmes serisini beğenenlerin izleyebileceği dizi ve filmleri listeledik. Şimdiden iyi seyirler!

Not: Film açıklamaları Beyazperde sitesinden derlenmiştir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. The Prestige (Prestij)

1. The Prestige (Prestij)

IMDb: 8.5

Prestij, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatıyor. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

2. Luther

2. Luther

IMDb: 8.4

Tehlikeli bir dedektif olan John Luther, Londra Ağır Suçlar Birimi'ne bağlı çalışan zekasına güvenen, ukala ve gerektiğinde şiddete başvuran bir adamdır. Kural tanımaz dedektifimiz, av ve avcı, zanlı ve mağdur arasında gidip gelirken iyi ile kötü arasındaki dengeyi kurmakta bazen zorlanır. 

Kimse melek değil ama şeytanın tarafında olmadığına da emin misin?

3. Columbo

3. Columbo

IMDb: 8.3

1971 ile 2003 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan Komiser Columbo, polis olan kahramanın ilginç olayları çözmesini konu alan bir polisiye dizidir. Giyim tarzı, dalgınlığı, nezaketi ve detayları her an dikkatlice fark edip sonuca gitmesi ile Columbo, bir dönemin en popüler kahramanlarından biriydi.

4. Ripper Street

4. Ripper Street

IMDb: 8.1

Londra'nın doğusunda Karındeşen Jack cinayetlerinin hemen ardından sokaklardaki kaosu sona erdirmeye çalışan, ünlü polis birimi H Tümeni'nin etrafında gelişen olayları izleyeceğimiz dizide, Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, Myanna Buring ve David Dawson gibi isimler yer alıyor.

5. Monk

5. Monk

IMDb: 8.0

Karısının otoparkta bir bombayla öldürülmesinin ardından, obsesif kompulsif bozukluk hastalığına yakalanan Monk, bazı farklı özellikleri sebebiyle yeniden San Francisco Polis Departmanı için çalışmaya başlar. 

Başlar başlamasına da, Monk bir sürü takıntısı ve fobisi olan, bunun yanı sıra fotografik hafızası ve ipuçlarını birleştirme yeteneğine sahip bir adamdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Lie to Me

6. Lie to Me

IMDb: 8.0

'Bir insan on dakikada ortalama kaç kez yalan söyler?' sorusu ile yola çıkan Lie to Me'nin her bölümünde yeni davalar, yeni yüzler, benzer yalanlar ile mücadele eden Lightman Grup, beden dilini ve yüz ifadelerini okuyarak yalanları analiz ediyor. Dizi, sıradan vatandaşlardan hükümetin askeri birimlerine kadar her türlü çözümsüz vakayı ele alıyor.

7. The Blacklist

7. The Blacklist

IMDb: 8.0

Raymond Reddington, dünyanın en çok arananlar listesinin en üstünde yer alan bir suçludur. Yıllardır aranan Raymond hiç beklenmeyen bir anda kendi isteği ile FBI’a teslim olur. İşlediği suçlar sebebi ile artık serbest kalması mümkün değildir. 

Zeki bir adam olan Raymond, FBI’a ilginç bir teklif sunar. Kendi özgürlüğü karşısında hazırlamış olduğu suçlular listesini FBI’a verecek ve listede yer alan kişileri yakalatacaktır.

8. Elementary

8. Elementary

IMDb: 7.9

Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ve polisiye türündeki edebiyatın önemli karakterlerinden biri olan Sherlock Holmes, günümüz New York'unda yeniden hayat buluyor. Üstelik bu kez, Watson bir kadın!

9. The Chaser (Ölümcül Takip)

9. The Chaser (Ölümcül Takip)

IMDb: 7.8

Joong-ho eski ve kirli bir dedektif polis olup finansal sorunlar yaşarken çareyi kadın satıcılığı yapmakta bulur. Çok geçmeden bu kadınlar ortalıkta bir iz bırakmadan kaybolmaya başlarlar. Joong-ho onları bulmaya çalışırken başka bir ipucu keşfeder. Şimdi Joong-ho’nun yapması gereken şey ise adam gözaltından çıkmadan kadınlardan birini bulmaktır.

10. Dogs of Berlin

10. Dogs of Berlin

IMDb: 7.6

Birbirinden farklı karakterlerde olan iki polis dedektifi istemese bile birlikte çalışmak zorunda kalır. İkili, onları kendi insani zayıflıkları ve suç eylemleriyle yüzleştiren Berlin yeraltı suç örgütüyle savaşmak ve kanunun gerçekte hangi tarafında olduklarına dair son kararı vermek zorundadır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Perception

11. Perception

IMDb: 7.5

Bir suç draması olan Perception, zekasıyla hayranlık uyandıran aynı zamanda dengesiz bir yapıya sahip olan bir nöropsikiyatri profesörünün FBI'ın çözülmesi en zor davalarına yardımcı olarak sonuca giden yoldaki katkılarının hikayesini anlatıyor.

12. Sleepy Hollow (Hayalet Süvari)

12. Sleepy Hollow (Hayalet Süvari)

IMDb: 7.3

Ichabod Crane, kendini bulunduğu mevkinin düzenini sağlamaya atayan, esrarengiz bir adamdır. Bir gün yaşanan kanlı cinayet vakaları silsilesini çözmek ve sonlandırmak üzere Sleepy Hollow isimli bir kasabaya gönderilir. 

Tüm kasaba bu cinayetlerin bir hayalet tarafından gerçekleştirildiğini düşünmektedir. Ichahold, yaşanan bu tuhaf olayların sonunu getirmeye kararlıdır.

13. The Crimson Rivers (Kızıl Nehirler)

13. The Crimson Rivers (Kızıl Nehirler)

IMDb: 6.9

Sert bir polis müfettişinin tuhaf maceraları olarak ana teması hakkında bilgi verebileceğimiz bu filmde, görevini yaparken sıklıkla kural dışına çıkan bir polisi izleyeceğiz. Uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır.

14. Stonehearst Asylum

14. Stonehearst Asylum

IMDb: 6.8

Tıp fakültesinden mezun olan bir öğrenci ilk görevi için bir akıl hastanesine atanır. Hastaların hareket ve gündeliklerine zamanla alışan genç adam zamanla buraya alışır. Fakat bir süre sonra hiçbir şeyin göründüğü gibi basit ve sıradan olmadığını fark eder.

15. From Hell (Cehennemden Gelen)

15. From Hell (Cehennemden Gelen)

IMDb: 6.8

1880'ler Londrası'nda insanları dehşete sürükleyen Karındeşen Jack cinayetleri hüküm sürmektedir. Korku içerisindeki insanlığı bu vahşetten kurtarabilecek tek kişi Müfettiş Fred Abberline olmak üzeredir. 

Psişik güçlere sahip olan Abberline, partneri Godley'le birlikte bu güçlerinin ortaya çıkardığı delilleri takip etmeye koyulurlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

16. Enola Holmes

16. Enola Holmes

IMDb: 6.6

Enola'nın annesi kaybolur. Bu durumda Enola onu yok sayan ağabeyleri Sherlock ile Mycroft'tan yardım ister. Sherlock ve Mycroft bu olayı çözerken Enola'yı uzaktaki yatılı bir okula gönderme kararı alırlar. Ancak Enola oradan kaçacaktır. İlk gideceği yer de Sherlock Holmes ile birlikte çeşitli vakalarda çalışan dedektif Lestrade olacaktır. Olaya dahil olmak isteyen Enola, Sherlock ile tam bir saklambaç oynamaya kalkışır.

17. Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet)

17. Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet)

IMDb: 6.5

1930'lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi'nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur. Trende çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot da vardır. Trenin kara saplanıp durması, Poirot'a yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir.

18. The Raven (Kuzgun)

18. The Raven (Kuzgun)

IMDb: 6.4

Baltimor kasabasından gelen genç dedektif Fields ve yazar Edgar Allan Poe sıra dışı katilin peşine düşerler ve kıyasıya bir kedi-fare oyunu başlar. Öte yandan yazarın sevgilisi Emily Hamilton katilin birincil hedefi haline geldiğinde işler iyice kızışacaktır...

19. The Irregulars

19. The Irregulars

IMDb: 5.9

Viktorya dönemi Londrası’nda yaşayan bir grup sıra dışı genç doğaüstü suçları araştırmaya başlar. Dr. Watson ve ortalarda pek de görülmeyen Sherlock Holmes önderliğinde gençler, doğaüstü suçları açığa çıkarmaya çalışır. Vakalar korkunç hale geldikçe, grup insanlığı yok etmekle tehdit eden güçleri yenmek için güçlerini birleştirir.

20. The Horsemen (Mahşerin Dört Atlısı)

20. The Horsemen (Mahşerin Dört Atlısı)

IMDb: 5.6

Aidan Breslin, eşini kaybedince bunalıma sürüklenir. Zaman içerisinde oğulları Alex ve Sean ile arasına mesafe koyar. Çocuklarından da giderek uzaklaşmış, uyumsuz bir polis dedektifi profiline bürünen Aiden kendisini İncil'de geçen Mahşerin Dört Atlısı'nı temel alan sapık seri cinayetleri araştırırken bulur. Breslin, davada açığa çıkan her yeni bilgiyle boğuşurken, yavaş yavaş kendisi ve dört şüpheli arasındaki sarsıcı bağlantıyı keşfeder.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
6
3
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gizem Yenikler

The Blacklist çok güzel tavsiye ederim

ligma

İlk iki bölümü izleyip başroldeki kızın oyunculuğu yüzünden bırakmıştım. Diğer sezonlarda iyileşiyor mu acaba?