Görüş Bildir
Haberler
Selahattin Demirtaş'ın Aile Fotoğrafındaki 'Hawar' Detayı

Selahattin Demirtaş'ın Aile Fotoğrafındaki 'Hawar' Detayı

Onedio Medya
10.04.2015 - 12:23 Son Güncelleme: 10.04.2015 - 13:19
İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP Lideri Selahattin Demirtaş'ın, Diyarbakır'daki babaevini ziyaretinde dikkatli sanatseverlerin gözünden kaçmayan ''Çığlık'' ayrıntısı...

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim kampanyası öncesi dün Diyarbakır'daki babaevini ziyaret etmişti. Eşiyle birlkte anne babası ve kardeşlerini ziyarete giden Demirtaş, basına ailece fotoğraf verdi. Bu fotoğrafa dikkatle bakanlar Demirtaş ailesinin evinde arka plandaki bir görüntüye takıldı.

KIZKARDEŞİ BAHAR DEMİRTAŞ YAPMIŞ

KIZKARDEŞİ BAHAR DEMİRTAŞ YAPMIŞ

Demirtaş'ın baba evindeki aile fotoğrafında kadraja giren tablo sosyal medyada geniş yer buldu. Selahattin Demirtaş'ın küçük kızkardeşi Bahar Demirtaş, merak edilen tablo hakkında şu bilgileri verdi:

''HAWAR KÜRTÇE'DE YAKARIŞ, YARDIM NİDASI ANLAMINA GELİYOR''

'Fotoğrafta yer alan tablodan 6 adet yaptım. Tabloyu Hawar espri kopyası olarak yapmıştım. Hawar Kürtçe'de yakarış, yardım nidası anlamına geliyor. Ünlü 'Çığlık' tablosundan esinlendim. Karışık teknik kolaj çalışması. Yaklaşık 3 yıldan beri evimizde asılı duruyor. Annem o tabloyu çok beğendiği için hep duvarda tutuyor. Aile olarak sanata aşırı derecede düşkünlüğümüz var. Sanat tüm aile bireylerinde var dememiz yerindedir.'

ORİJİNALİ 120 MİLYON DOLARLIK ESER

ORİJİNALİ 120 MİLYON DOLARLIK ESER

Norveçli ressam Edvard Munch'ın ünlü tablosu 'Çığlık', 2012'de sanat tarihinde bir eser için ödenmiş en yüksek rakamla el değiştirmişti. Ünlü ressam'ın 1895'te yaptığı, kan kırmızı bir gök altında başını tutarak çığlık atan bir adamı tasvir eden tablosu, New York'taki bir müzayedede 120 milyon dolara satılmıştı.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
2
2
0
0
0
0