Şehidin Ailesine Verilen TOKİ Evinin Bedeli Geri İsteniyor: 'İçimizi Daha Fazla Yaralamayın'

 > 
97PAYLAŞIM

1996'da Mardin'de şehit olan Çavuş Bilal Batırır'ın ailesine TOKİ'den 65 metre karelik bir ev hibe edildi. Yıllardır bu evde oturan Şehit Bilal Batırır'ın ailesine TOKİ'den tebligat geldiği ve evin parasının istendiği iddia edildi. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise konuyu TBMM KİT Komisyonu'nda gündeme getirdi.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre, TBMM KİT Komisyonu'nda TOKİ'nin hesapları ele alınırken konuyu gündeme getiren CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Şehit Bilal Batırır'ın ailesine verilen TOKİ evinin parasının aileden istendiğini iddia etti.

'O evi aileye bedelsiz vermemiz lazım'

Komisyonda konuşan Yavuzyılmaz, aileden evin bedeli olarak 50 bin TL istendiğini söyleyerek, "TOKİ bu vatan için canını verenlerin geride kalan ailesine ev sahibi olması için faizsiz kredi veriyor. Değil kredi bizim o evi aileye bedelsiz vermemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Şehidin eşi ve oğulları, “İçimizi daha fazla yaralamayın” dedi.

Şehidin eşi Hatice Batırır'ın 'Bu parayı bizden almasınlar, içimizi de daha fazla yaralamasınlar' sözleriyle olaya tepki gösterdiğini anlatan Yavuzyılmaz, komisyondaki konuşmasına şöyle devam etti:

"Şehidin eşi Hatice Batırır'a, kocasının ölümü sonrası 65 metrekarelik bir TOKİ evi hibe ediliyor. Yıllar sonra Bursa'daki TOKİ evinin parası aileden isteniyor. 65 metrekarelik ev için 50 bin TL isteniyor. Hatice Batırır bu paraya TOKİ'nin ihtiyacı olmadığını, ama kendisinin ihtiyacı olduğunu söylüyor. Babası şehit olduğunda 4 aylık olan oğlu Hasan da ‘TOKİ bu parayı istiyorsa, o zaman babamı da geri versinler' diyor."

TOKİ Başkan Yardımcısı Sami Er ise ev konusunun göçmen konutlarıyla ilgili olduğunu belirtmekle yetindi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir