Görüş Bildir

'Şefkatin Timsali Olan Annelerimiz En Değerli Varlıklarımızdır'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fedakarlık ve sevginin, merhamet ve şefkatin timsali olan annelerimiz, başımızın tacı, en değerli varlıklarımızdır.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajında, tüm annelerin 'Anneler Günü'nü kutladı. 

Erdoğan, “Fedakarlık ve sevginin, merhamet ve şefkatin timsali olan annelerimiz, başımızın tacı, en değerli varlıklarımızdır. Aile birliğinin tesis edilmesinde, çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir ortamda yetişmesinde en temel rolü üstlenen anneler, varlıkları ile güç kattıkları evlatları için her zaman sığınılabilecek sıcak bir kucaktır' ifadesini kullandı.

'Ebeveyne saygıyı esas alan, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan bir geleneğin' mensubu olduklarını belirten Erdoğan, 'Evlat yetiştirmenin ulvi bir görev olduğunun idraki içerisindeki annelerimizin mutlu olması, yüzlerinin gülmesi, hayat şartlarının daha da iyileştirilmesi için önümüzdeki süreçte de kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz' değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını çocuklarına vakfeden annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak, şunları kaydetti:

'Onlara daima azami düzeyde ihtimam göstermemiz, hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduklarını kendilerine bizzat hissettirmemiz, emeklerinin boşa gitmediğini göstermemiz, ebeveyne hürmet konusunda çocuklarımıza örnek olmamız büyük önem arz ediyor. Anne özlemini her vesileyle dile getiren biri olarak, bu vesileyle, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi de rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Bütün annelerin Anneler Günü’nü gönülden tebrik ediyor; tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

'Ananı da al git!' - R.T.E -

Verbal Tenses

Tamda onu söyleyecektim.

miss morpheus

geldi gene tipini s....m