Görüş Bildir
Haberler
Savcı Mehmet Selim Kiraz İçin İstanbul Adalet Sarayı'nda Tören

Savcı Mehmet Selim Kiraz İçin İstanbul Adalet Sarayı'nda Tören

ATKN
31.03.2016 - 12:20 Son Güncelleme: 31.03.2016 - 12:37

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz DHKP'C'li teröristler tarafından rehin alınması ve görevi başında öldürülmesinin 1. yıl dönümünde İstanbul Adalet Sarayı'ında ve Eyüp Mezarlığı'ndaki kabrinde anıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında öldürülmesinin 1. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Adalet Sarayı Atrium alanında tören düzenlendi.

Törene, savcı Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Sahiloğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in yanı sıra adliye personeli katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Sahiloğlu  yaşanan terör olayından duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi.

'Unutmayacağız, unutturmayacağız'

'Unutmayacağız, unutturmayacağız'

Salihoğlu, Türkiye’de yaşanan terör olayların, adaleti sağlamakta kendilerine geri adım attırmayacağını vurgulayarak, 'Terör ve hainlik hala devam ediyor. Bu süre içerisinde nice arslan gibi vatan evlatları şehit oldu, şehit olacak, Türk bayrağının ilelebet dalgalanmasını ve yükseklerde durmasını sağlayacak. Bu acı olay bizleri asla adalet yolundan döndürmeyecek, acımasız insanlık düşmanları katillerle mücadelemizde bir adım geri adım attırmayacak.' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Şehit Selim Kiraz’ın ailesine başsağlığını tekrarlayan Salihoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sevgili şehidimizin bize mirası değerli ailesi, değerli evlatları hiçbir zaman unutmasınlar. Bu camia sonuna kadar onlarla birlikte ve onların acısını yaşamaktadır. Sevgili şehidim ruhun burada, ona inanıyorum. Seni unutmayacağız, unutturmayacağız. Büyük Türk milletinin insanlık düşmanı olan terörü yeneceğini ülkemizin huzur ve barışını kimsenin bozamayacağını söyleyerek hepinize saygılarımı sunuyorum. Allah, bir daha bize böyle acılar yaşatmasın.”

Törenin ardından protokol ve adliye personeli, Kiraz’ın görevi başında şehit düştüğü “A” blok altıncı kattaki odasına karanfil bırakarak dua etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Şehit Kiraz’ın adının verildiği kütüphanenin açılışı da gerçekleştirildi. Adliye girişinde ise Kiraz'ın anısına vatandaşlara lokma dağıtıldı. Adliyenin bir çok girişine ve alanlarına Türk bayrağı ve şehit Kiraz'ın fotoğrafı asıldı.

Kiraz'ın Eyüp Mezarlığı'ndaki kabri başında da anma töreni düzenlendi. 

Törene, Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, annesi Saadet Kiraz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, başsavcı vekilleri, hakimler, savcılar, adliye personelinin de aralarında bulunduğu çalışma arkadaşları ile akrabaları ve yakınları katıldı.

Hakkı Kiraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

'Bir yıl geçti, biz aynı yerdeyiz. Çok şükür hamd olsun bu manzarayı görüyorsunuz. Vatan sağ olsun. Eğer vatanın birlik ve beraberliği söz konusu ise her şey teferruattır. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Biz inanmışız. Haktan geldik, Hakka gideceğiz. Onlar 'Öldürdük' dediler. Fakat bakınız ayeti kerimenin mealine ne kadar uygun, ölmemiştir. Buralardadır, her yerdedir, Türkiye'nin her yerindedir. Öldürenler ölmüşlerdir. O, ölümsüzlüğe gitti. Onlar düşünsünler. Şu manzaraya bir bakın ne kadar güzel bir manzara. Metanetimizi koruyoruz, inanıyoruz, inanmışız da üzülmüyorum da. Elhamdülillah diyorum. Onlar üzülsünler, biz üzülmüyoruz. Bakınız ne kadar güzel bir manzara, demek ki ölmemiştir, her yerdedir.'

AA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
onuryavuztekin

ne yazikki bu guzel ilkede teröristin anarşisttin taraftarı ve desteği masum şehidlerden kat be kat daha fazla.

Ahmet Harun Yetkin

Sol'un zihniyetin getireceği her şey, ŞİDDETTİR.

Andy Dufresne

bütün gün sür manşette kalması gereken haber aşağılara doğru yol almış.