Görüş Bildir
Haberler
Savcı Kiraz Soruşturmasında İsmail Akkol İfade Verdi

Savcı Kiraz Soruşturmasında İsmail Akkol İfade Verdi

Özdemir Sabancı suikasti sanığı DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında teröristlerce rehin alındıktan sonra şehit edilmesine ilişkin soruşturma kapsamında ifade verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın geçen yıl İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında DHKP-C'li teröristler tarafından rehin alındıktan sonra şehit edilmesine ilişkin soruşturmada, yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, Türkiye’ye giriş yaparken yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece 4 Şubat'ta tutuklanan Özdemir Sabancı suikastı sanığı DHKP-C örgütü üyesi İsmail Akkol'un ifadesine başvurdu.

Tutuklu bulunduğu cezaevinden adliyeye getirilen Akkol'un, Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısıyla ilgili bir şey bilmediğini öne sürerek, ifade vermek istemediğini söylediği öğrenildi.

Savcılığın, Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın şehit edildiği eylemi gerçekleştiren teröristlerin, rehin alma sırasında Yunanistan ile yaptıkları telefon görüşmesine ilişkin araştırmayı sürdürdüğü öğrenildi. Teröristlerin, söz konusu görüşmelerde terör örgütü yöneticilerinden Kiraz'ın öldürülmesi talimatını aldığı değerlendirilmişti.

CNN Türk

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın