Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Savcı Kiraz'ın Son Röportajı: ‘Berkin Davası İçin Hafta Sonları Dahil Çalışıyorum’

 > 
23PAYLAŞIM

Teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, saldırıdan birkaç gün önce Akşam Gazetesi'nden Hilal Yıldırım'a bazı açıklamalar yapmış. 

"Berkin Elvan'ın dosyası için evimde, hafta sonları dâhil çalışıyorum. Olayda suçu olanı ortaya çıkaracağız" diyen Kiraz, hakkında çıkan haberler için ise isminin yazılmasının çok canını sıktığını söylemiş.

Savcı Kiraz’ın, röportajdaki açıklamaları:

“Elimdeki dosyalara hakim olabilmek için gece gündüz, evimde, hafta sonları dahil çalışıyorum. Berkin Elvan'ın dosyasının kamuoyu için hassas olduğunun farkındaydım. Berkin’in dosyası için çok titiz hareket ediyorum. Berkin Elvan'ın dosyası kamuoyu içinde çok hassas farkındayım. Sol basında dosyada hiçbir ilerleme olmadığına ilişkin haberler yapılıyor. İsmim yazılıyor. Bu çok canımı sıkıyor. Ben bu dosya için elimden geleni yapıyorum üzülüyorum böyle şeylere. Beni siyasi boyutu ilgilendirmiyor. Olayda suçu olan varsa ortaya çıkaracağız." 

Berkin Elvan dosyasında sona gelmişti

Savcı Kiraz, Berkin Elvan'ın dosyasında kendisinden önceki savcılara göre en hızlı ilerlemeyi kaydetti. Son olarak dosyada mart ayında önemli gelişme yaşandı. Kiraz, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazarak daha önce eşkâlleri belirlenen üç polisin açık kimliklerinin belirlenmesi amacıyla 21 polisin kimlik bilgilerini ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını istedi. Emniyetin gönderdiği fotoğrafları Adli Tıp'a göndererek, isimleri tespit edilemeyen polislerin kimliklerinin belirlenmesini talep etti.

'Tüm gayretim incitmemeye'

Kiraz'ın elindeki önemli dosyalardan biri de Gezi olayları sırasında polisin orantısız güç kullandığı iddialarına ilişkindi. Kiraz bu dosya için "O kadar kapsamlı ki. İğne arar gibi şüpheli arayacağız. Önce mağdurların fotoğraflarını istemeyi düşündüm ama yaşananları hatırlatıp onları incitmemek için dikkat ediyorum" demişti.

Hilal Yıldırım, Akşam

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir