Sabahtan Akşama Kadar Ofiste Çalışan Herkesin Ölesiye İmreneceği Birbirinden İlginç Meslekler

-

Bu meslek sahipleri sabah 9'da elinde kahve ofise girmek, Powerpoint'te sunum hazırlamak yerine oldukça sıra dışı işlere koşturuyor. Sizler için Avustralya'daki çalışanları derlemiş olsak da, bu meslekler hemen hemen dünyanın her yerinde var.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Beyaz yakalı olmak, sabah 9, akşam 5 çalışmak bana göre değil diyenlere birebir, masabaşı işlerini adeta ağlatan bu meslek grupları

Arzu eden kişilerle para karşılığında sadece sarılıp yatan Jessica O'Neill kariyerinden oldukça memnun.

34 yaşındaki, 'sarılma terapisti' ile 1 saat boyunca sarılmak 80 dolar yani yaklaşık 500 Türk lirası. 

Jessica müşterilerinin 18'den 85'e kadar çeşitli yaşlarda, evli veya bekar, erkek ve kadınlar olduğunu söylüyor. Bunun yanında müşterilerinin bazıları fiziksel veya zihinsel engelli ya da kendini yalnız hisseden bireyler.

"Yaptığım şeyin içinde kesinlikle cinsellik yok. Eğer cinsel enerji ortaya çıkar ve yükselirse, onlarla konuşuyorum ve vücutlarından akıp gitmesine izin vermelerini söylüyorum. Çünkü baskılamaya çalışırsanız bu kesinlikle geri teper. Şimdiye dek müşterilerimden hiçbiri beni rahatsız edecek bir davranışta bulunmadı."

Avokado tadım uzmanı 25 yaşındaki Sach Trikha.

Geçtiğimiz yıl, Avustralya'nın ilk geçici büfe tarzındaki avokado cafesi Sydney'de açıldı. Bu cafede 22 farklı lezzet müşterilere sunuluyor.

İşte bu 22 farklı lezzet oluşturulurken Sach Trikha, Avo Kontrol Merkezi'nin başına getirilerek her bir yemeği tek tek tattı.

İşte bu 22 farklı lezzet oluşturulurken Sach Trikha, Avo Kontrol Merkezi'nin başına getirilerek her bir yemeği tek tek tattı.
İşte bu 22 farklı lezzet oluşturulurken Sach Trikha, Avo Kontrol Merkezi'nin başına getirilerek her bir yemeği tek tek tattı.

İşe alınırken Sach Trikha gerçek bir avokado tutkunu olduğunu kanıtlamış ve günde en az 1 avokado yediğini CV'sinde dile getirmişti.

Profesyonel denizkızı 32 yaşındaki Katrin Gray çocukluk hayaline kavuştu.

Denizkızlarına 5 yaşında ilgi duymaya başlayan Katrin, bir su parkında gösteriler yapıyor.

Önce serbest dalış eğitimi alan geç kadın daha sonra kendine bir denizkızı kuyruğu yapmış ve 'Denizkızı Kat' böylelikle doğmuş.

"İşimle ilgili en çok sevdiğim şey de, tehlikeli gösteriler yapmak. Bazen büyük vatoz balıkları ve köpekbalıkları ile bir arada oluyoruz. Bazen de yunuslarla yüzüyoruz." 

Kat, su parkının yanında özel davetlere ve partilere de gidiyor. Deneyimli denizkızları genellikle yılda 130.000 dolar kazanıyormuş.

19 yaşındaki Josephine bir 'Sugar Baby' olarak para kazanıyor.

Sugar baby olmak, seks işçisi ya da escort olmaktan daha farklı çünkü aslında para karşılığında zengin erkek veya kadınlarla yemeğe çıkmanız, davetlere gitmeniz yeterli. 

Saatte 100 dolar kazandığını söyleyen Josephine, müşterileri ile asla seks yapmadığını söylüyor. Kimi müşteriler bunu duyunca iptal ediyormuş fakat bunun haricinde şeyler isteyen daha birçok müşterinin olduğunu söylüyor.

Şimdiye kadar kendinden yaşça büyük 13 iş adamıyla yemeğe çıkan genç kadın, kazandığı paranın yanında bol bol da pahalı hediye almış.

Köpek partileri planlayıcısı ve köpek sürü lideri.

Adelaide şehrinde bulunan, Dog City Daycare (köpekler için gündüz bakım evi) hafta içi her gün çalışmak üzere bir bakım personeli arıyordu. 

Bakım evinin yöneticisi Daniel Spooner şöyle anlatıyor; "Temizlik ya da herhangi başka bir iş yapacak bir çalışan aramıyorduk. Sadece her bir müşterimizle oynayacak, onları sevecek, ilgi gösterecek bir 'profesyonel köpek sever' arıyorduk. Burada ayrıca köpek doğum günleri de düzenliyoruz. Bu partilerin planlanması ve plana göre gitmesi de bu görev tanımı içinde yer alıyor."

Profesyonel koltuk altı koklayıcısı.

Kozmetik şirketleri tarafından işe alınan bu görevliler, parfüm, deodorant ve ter önleyici ürünlerin etkili olup olmadığını kontrol ediyor. Bu görevi yapıyorsanız, 1 saat boyunca spor yaparak terlemiş kişilerin koltuk altlarını kokluyorsunuz. Yıllık maaş ise 71.000 dolardan başlıyor.

Köpek sörf eğitmeni.

SUP Dog Oz'un sahibi ve eğitmen Chris de Aboitiz, 2006 yılından bu yana 'resmi olmasa da' köpeklere sörf eğitimi veriyor. 

Sonrasında ise kendi sörf kursunu açan Chris, kimi günler 40'tan fazla köpek öğrencisine, plaja yakın bir parkta sörf dersi veriyor.

"İnsanları köpek dostları ile birlikte sağlıklı bir aktivite yaparken görmek beni çok mutlu ediyor. Hem güzel bir egzersiz hem de iyi davranış eğitimi olmuş oluyor."

Chris de Aboitiz, eğitim videolarını İnternet üzerinden de satıyor.

Para karşılığında saatler hatta günlerce uyumak ister miydiniz?

NASA ve diğer bazı araştırma enstitüleri uyku üzerinde araştırmalar yapmak için gönüllü kişilere 20.000 dolardan başlayan ücretler ödüyor. Kimi zaman birkaç saat kimi zaman ise günlerce uyumanız sizden beklenen tek görev tanımı.

Para karşılığında cenazelerinize gelip ağlayan insanlar.

Ülkemizde pek ihtiyaç duyulmasa da, Avustralya'da bu meslek grubu da insanların ihtiyaç duyduğu bir şey demek ki.

Günde 80 dolar alarak arzu ettiğiniz yere gelip hüngür hüngür ağlayan, cenazeyi dolu gösteren bu kişiler sayesinde hüzünlü etkinlikleriniz daha dolu ve daha mutsuz görünüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-durmus2

Nasa'nın para karşılığı uyuma olayını okumuştum, bir adam başvurmuş ve kabul edilmiş fakat sürekli sırt üstü yatması gerekiyormuş, sırtını yataktan ayırdığı sürelerde para kesiliyormuş, bu nedenle 20bin dolar yerine 5bin küsür dolar almış, röportajda görüldüğü kadar kolay olmadığını da belirtmiş.

suspicious

düşünsene nasada işe başlıyosun ama uyuyakalıp işe geç kalıyosun.

asli.unsal2

Şu uyku işi tam bana göre :D

dandanakan

Sonuncu güney bölgelerinde var Adana'dan Hakkari'ye kadar o hatta.

ayca-doga1

Ağıtçılar değil mi..

dandanakan

Evet

yori

kopek sever isine bayildim gerci biraz korkuyorum kopeklerden kedi sever isi varsa talibim

Görüş Bildir