Görüş Bildir
Haberler
'Rezalara Yapılmamış Polisliğe Maruz Kalıyoruz'

'Rezalara Yapılmamış Polisliğe Maruz Kalıyoruz'

adem kara
23.07.2014 - 09:08

Polislere yönelik ‘paralel yapı’ operasyonu kapsamında dün gözaltına alınan İstanbul’un eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, bu sabah sağlık kontrolünden geçirildi. Gazetecilerin hastane çıkışında “Bir şey diyecek misiniz?” sorusuna Ali Fuat Yılmazer, kelepçelenmiş ellerini havaya kaldırıp, “Diyeceğim zamanla; ama bunları görün. Bu şeref madalyalarını görün. Bu, bugünün şeref madalyalarıdır” dedi.

Yılmazer daha sonra da koluna giren polisleri göstererek, “Bunlar da bugünün polisliği kardeşim. Rezalara (Reza Zarrab) yapılmamış polisliğe maruz kalıyoruz. Türkiye görecek; tarihe geçecek bu şeref madalyaları. Devletimden aldığım şeref madalyaları” diye konuştu.

Bu sırada polisler de “Müdürüm lütfen” şeklinde sözlü müdahalede bulunup Ali Fuat Yılmazer’i polis otomobiline bindirmeye çalıştı. Yılmazer de bunun üzerine polislere, “Ne güzel polislik. Şov yapın kardeşim kameralara. Şov yapıyorsunuz ya. Poz verseniz ya” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından polis aracına bindirilen Yılmazer emniyete götürüldü.

Operasyonda gözaltına alınan ve aralarında, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün ile eski İstanbul Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı’nın da bulunduğu çok sayıda kişi, gece saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi. Ters kelepçe takılarak hastaneye getirilen Yurt Atayün girişte, “Kimin ülkemizde operasyon yaptığı çok net görülüyor” dedi. Yurt Atayün çıkışta da, “Sistematik olarak psikolojik işkence yapılmaktadır” diye konuştu. Gözaltındaki bir kişi, polis minibüsünden indirildiği sırada, “Bu Yurt Atayün’e kelepçe takanlar hesabını verecekler” dedi. Kontrole getirilen bir başka polis ise hastaneden çıkışta, “Hırsızları yakalayınca böyle oluyor. Hainleri yakalayınca da böyle oluyor” şeklinde konuştu. Gözaltındaki kişiler, sağlık kontrolünün ardından geldikleri araçlarla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

DHA

Kaynak: http://zete.com/yilmazer-rezalara-yap...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0