Polis, CHP'li Vekil Eren Erdem'i Uçaktan İndirdi, Bakan Bozdağ 'Usul Hatası' Dedi

 > -
Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem İstanbul Atatürk Havalimanı'nda polis tarafından uçaktan indirildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise bir usul hatası yapıldığını ve gerekli talimatların verildiğini açıkladı. Eren Erdem de sorunun çözüldüğünü söyleyerek "4 gün sonra döndüğümde, "usül hatasının" hesabını hukuken soracağız." dedi.

Eren Erdem, Atatürk Havalimanı'nda alıkonulduğunu Twitter aracılığıyla duyurdu. Erdem, hakkında yurt dışına çıkış yasağı olmamasına rağmen savcılık kararıyla uçaktan indirildiğini yazdı.

Yurt dışında yaşayan ailesini ziyaret etmek için bindiği uçaktan indirildiğini söyleyen İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in paylaştığı mesajlar şöyle:

"An itibariyle, "ölüm tehditeri nedeniyle" yurtdışında yaşayan ailemi bayramda ziyaret etmek için uçağa bindim, savcı kararıyla indirildim! Şu an Atatürk Havaalanında alıkonmuş durumdayım! Savcılık talimat vermiş, yasağım olmadığı halde, uçuşum engellendi.. Havaalanındayım.."

Savcılık talimatıyla uçuşunun engellendiğini belirten Erdem, havalimanında gazetecilere şunları söyledi:

Adalet Bakanı hata yapılmış dedi, Erdem'in bekleyişi sona erdi

CHP TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök ve Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşerek durumu anlattılar.

"Böyle bir usul uygulanamaz"

Bakan Bozdağ, CHP'li yöneticilere "Milletvekiline böyle bir usul uygulanamaz, bir yanlışlık yapılmış, bir usul hatası yapılmış konuyla ilgileniyorum. Gerekli talimatları veriyorum" dedi. 

CHP'li yetkililer, yapılacak yazışmaların ardından uçuş yasağının 10- 15 dakika içinde kalkacağını ifade etti.

Eren Erdem, Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası Meclis'te yaptığı konuşmayla gündeme gelmişti...

Genel Kurul’da tartışmalara neden olan konuşmasında Erdem, AKP ile IŞİD’in arasında ilişki olduğunu iddia etmiş ve Türkiye’den Suriye’ye bin 800 IŞİD militanının taşındığını söylemişti. Erdem, IŞİD’in aleni bir şekilde propaganda yaptığını ve AKP iktidarının buna göz yumduğunu da savunmuştu. 

Erdem iddiaları için “İspatlayamazsam şerefsizim” demişti.

Muhalefetin terör için araştırma komisyonu kurulması önerisi de AKP'li vekillerin oylarıya reddedilmişti.

Muhalefetin 'Saldırı Araştırılsın' Önergesi AKP Oylarıyla Reddedildi - onedio.com
Muhalefetin 'Saldırı Araştırılsın' Önergesi AKP Oylarıyla Reddedildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir