Görüş Bildir
Haberler
'Paralel Yapı' Operasyonu Kapsamında Nazmi Ardıç İle Ahmet Kalender Gözaltına Alındı

'Paralel Yapı' Operasyonu Kapsamında Nazmi Ardıç İle Ahmet Kalender Gözaltına Alındı

Caner
14.04.2015 - 19:49
İçeriğin Devamı Aşağıda

''Paralel yapı'' operasyonu kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan Nazmi Ardıç ile Ahmet Kalender ve 1 polis gözaltına alındı.

İSTANBUL

İstanbul merkezli ''paralel yapı'' operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan eski İstanbul Organize Suçlara Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, eski İstanbul Organize Suçlara Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Kalender ile 1 polis gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde hakkında yakalama kararı bulunan Ardıç, Vatan Caddesi'ndeki Akgün Oteli yakınında yakalandı. Eski İstanbul Organize Suçlara Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Kalender ise ABD'den Türkiye'ye döndüğünde Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında aranan 1 polis memurunun daha yakalandığı bildirildi.

Eski İstanbul Organize Suçlara Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Eyüp Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesindeki Organize Suçlara Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Ardıç, hastaneden çıkarılırken bir gazetecinin 'Neden kaçtınız, neden teslim olmadınız?' sorusu üzerine, 'Vatan sağ olsun, kaçmadım. Dernek açılışı için bekledim' dedi.

Gözaltına alınan Ahmet Kalender ile polis memurunun da doktor kontrollerinin yapılarak, ifadeleri alınmak üzere emniyete getirildikleri öğrenildi.

Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan 29 kişiden 27'sinin gözaltına alındığı, başkomiser Ali Kavlak ve komiser Metin Güneş'in ise arandığı kaydedildi.

Muhabir: Arif Yakıcı, İbrahim Halil Çekici7

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0