Görüş Bildir
Haberler
Paradan Önce ve Paradan Sonra! Kariyerlerinin Başındaki Farklı Hâlleriyle 10 Ünlü İş İnsanı

etiket Paradan Önce ve Paradan Sonra! Kariyerlerinin Başındaki Farklı Hâlleriyle 10 Ünlü İş İnsanı

A. Ece
21.11.2018 - 11:03

Artık dünyanın elit kesiminin arasına girebilmek için zengin bir ailede dünyaya gelmek zorunda olmadığımız bir dönemde yaşıyoruz. Mesela bir öğrenci bir gecede yayınladığı projesi sayesinde ertesi güne zengin uyanabilir! Tabii ki bu durumdan öncesi ve sonrası çok farklı.

İşte başarılı kariyerleriyle birlikte hayatları da değişen 10 ünlü iş insanı:

Kaynak: https://brightside.me/wonder-people/1...
İçeriğin Devamı Aşağıda

#1 Elon Musk

#1 Elon Musk

9 yaşındayken programlamayı öğrenen Elon Musk, 28 yaşında ilk genç yenilikçi şirketini sattı. (307 dolar değerindeydi.) 30 yaşındayken PayPal'i kurdu, 32 yaşındayken Tesla Motors'u açtı. Ondan bir yıl önce ise yakın gelecekte Mars'ı kolonize edeceğini söyleyerek Space X'i kurdu. Şimdi 47 yaşında ve çok başarılı bir mühendis, girişimci ve milyarder. Ve görünüşe göre Mars'ı gerçekten kolonize edebilir!

#2 Bill Gates

#2 Bill Gates

Genç Bill okulda çok başarılı değildi. Üniversitede hiçbir derse gitmedi ve ikinci yılın ardından okuldan atıldı. Fakat yine de programlamayı çok seviyordu. Hatta o kadar çok seviyordu ki, 21 yaşındayken arkadaşı Paul Allen ise kendi şirketleri Microsoft'u kurdular.

2018 yılına geldiğimizde ise Forbes'a göre Vladimir Putin, Donald Trump ve Papa'dan sonra en nüfuz sahibi 7. kişi pozisyonunda.

#3 Kris Jenner

#3 Kris Jenner

Ne kadar eleştirilirse eleştirilsin, bu kadının kendi kariyerini yaratığını inkar edemeyiz. Bir mühendis ve ev hanımının çocuğu olan Kris Jenner, gençliğinde hostes olarak çalıştı. Fakat her zaman organize bir insan olması, ünlü Avukat Robert Kardashian ile evlendikten sonra kendi mağazasını açmasını sağladı. Sadece parayı iyi kullanmakla kalmadı, ayrıca reklam üzerinde de çalıştı: Anneleri sayesinde bir kariyere sahip olan 7 çocuğuyla ilgili bir televizyon programı yaptı.

#4 ve #5 Larry Page ve Sergey Brin

#4 ve #5 Larry Page ve Sergey Brin

1995 yılında fotoğraftaki iki adam Stanford Üniversitesi'ne düzenlenen bir tur sırasında tanıştılar. Birgisayar teknolojisi üzerine konuşmaya ve tartışmaya başladılar ve arkadaş oldular. Kısa süre sonra bir araştırma projesi başlattılar ve 1998'de bu proje bugünün en güçlü şirketlerinden biri olan Google A.Ş.'ye dönüştü.

#6 Mark Zuckerbeg

#6 Mark Zuckerbeg

Harvard'ın Psikoloji böümünde 19 yaşındayken Facebook'u kuran Zuckerberg'in hikayesini bilmeyen çok az kişi vardır. Muhtemelen bizsiz de biliyorsunuzdur fakat şunu söyleyelim, kendisi şu anda 34 yaşında ve tarihteki en genç milyarder ve Forbes'a göre en nüfuzlu insanlar listesinde 13. sırada.

İçeriğin Devamı Aşağıda

#7 Tim Cook

#7 Tim Cook

Alabama Üniversitesi'nin sakin ve azimli öğrencisi Tim Cook, ilk işini en büyük bilgisayar şirketi IBM'de buldu. Sonra Intelligentelectronics, Combaq ve tabii ki Apple'da bazı yönetici pozisyonlarında çalıştı. 1998 yılında çalışmaya başladığı Apple'da öncelikle Steve Jobs'un sağ kolu, onun vefatından sonra da şirketin CEO'su oldu.

#8 Richard Branson

#8 Richard Branson

Richard Branson her zaman skandalların adamı olmuştur. Okulu bitirdiğinde, okul müdürü ona ya hapse gireceğini ya da milyoner olacağını söylemiş, haklıymış da! Bugün Sir Richard Branson en ünlü insanlardan biri, devlet aşırı şirketi Virgin Group'un ortak kurucularından, bir milyarder ve komik bir adam.

#9 Susan Wojcicki

#9 Susan Wojcicki

Susan Wojcicki, Bilgi Teknolojileri alanında başarılı bir kariyer yapan kadınların en parlak örneklerinden biri. Kendisi Google'ın ilk pazarlama müdürüydü ve Google'a YouTube'u satın almayı da o önermişti. 2014'ten beri de YouTube'un CEO'su.

#10 Steve Wozniak

#10 Steve Wozniak

Gülümseyen bu kişi her zaman yaratıcı bir mühendisti! Mesela bir keresinde 6 çocuğun komşu evlerde, evden çıkmadan birbirleriyle konuşmalarını sağlayan bir iletişim sistemi tasarlayıp hayata geçirmişti. 20 yıl sonra ise aynı kişi Steve Jobs ile Apple'ın ilk bilgisayarlarını yaptı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
236
49
17
9
6
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

dis ve sac insani cok farkli gosterir. bunun disindakiler daha cok makyaj ve fotoraf acisindan kaynaklanan anlik farklar.

okisi

bunu bende hep demişimdir özellikle diş şaşırtıcı şekilde farklı gösteriyor yapılmadna önce ve sonrası

sensor

elin kadınları hiç değişmemiş bizim ünlülerimizde 5000 tl olunca bi yeri doldurtuyor