Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otuz Yaşına Bastığınızda ''Milyoner'' Olarak Adlandırılmanın 10 Yolu

 > -
Abone ol

Zengin olmak, milyoner olmak tabu bir konu haline dönüştü. 30 yaşında milyoner olmak ise tam bir hayal gibi algılanıyor. Tabu olmasına gerek yok, bu mümkün evet  sizin için milyoner olmanın 10 farklı yolunu listeledik.

1. Parayı takip edin.

Günümüz ekonomisinde sadece para biriktirerek milyoner olamazsınız. İlk olarak gelirinizi artırmaya odaklanmanız gerekiyor ve bunu tekrarlamanız gerekiyor. Aylık maaşınız 3000 TL'dir belki ama 10 ay sonra 30.000 TL'nin aylık geliriniz olmayacağını nereden biliyorsunuz? Paranızı takip etmek sizi, gelirlerinizi takip etmeye zorlayacak ve fırsatları yakalamanızı sağlayacaktır.

2. Gösteriş yapmayın, kendinizi ortaya çıkarın!

Para kazandığınız zaman hemen gidip kendinize pahalı bir saat  ya da lüks bir araba almayın, onun yerine arabanız varsa şimdilik onunla idare edin. Taa ki yatırımlarınız birbirini katlar nitelikte size kazanç getirene kadar. Çalışma ahlakınızla tanının, kendinize aldığınız oyuncaklarla değil.

3. Yatırım yapmak için biriktirin, biriktirmek için biriktirmeyin.

Parayı biriktirmenin tek geçerli sebebi, onu yatırım olarak kullanmaktır. Paranızı biriktirirken güvenli ve dokunamayacağınız hesaplara koyun. Bu hesapları hiçbir zaman kullanmayın hatta acil durumlar için bile kullanmayın! Bu durum sizi birinci adımı takip etmeye zorlayacaktır.

4. Size geri ödeme yapmayacak borçların altına girmeyin.

Kendinize bir prensip edinin, hiçbir zaman size kazanç olarak geri dönmeyecek borçların altına girmeyin. Zengin insanlar, borç alırlar çünkü onlar bunu kendi avantajlarına çevirip para akışını sağlarlar. Parası olmayan insanlar ise zengin insanları daha zengin yapmak için bir şeyler satın alırlar.

5. Paranıza kıskanç bir sevgili gibi davranın.

Milyonlarca insan ekonomik özgürlüklerini arzu eder. Fakat bunu sadece önceliği haline getiren insanların milyonları olur. Zengin olmak için ve zengin kalmak için bunu önceliğiniz haline getirin. Para güvensiz bir aşık gibidir. Eğer onu ihmal ederseniz, o da sizi ihmal eder hatta daha kötüsü, onunla ilgilenen biri için sizi terk eder :)

6. Para asla uyumaz.

Para, saat nedir, tatil nedir, program nedir bilmez. Siz de artık bilmeyeceksiniz. Para, iş ahlakı olan insanları sever. Fazla mesai yapabilirsiniz. Sadece kendinizi en şanslı ya da en akıllı sanıp kaytarmayın, güzelce çalışın.

7. Parasız olmayı kabullenmeyin.

Bill Gates'in sözü geliyor hemen akıllara, '' Fakir doğmak sizin suçunuz değil, fakat fakir ölmek sizin suçunuz.'' Parasız olmayı ve ''bir şekilde idare ederim'' düşüncesini kafanızdan atın.

8. Kendinize milyoner bir akıl hocası bulun.

Çoğumuz orta sınıfta ya da ortanın da altında bir sınıfta doğduk ve kendimizi hep o sınırlar içinde tuttuk, bunu aşın. Kendinize bir milyoner seçip onun yaptıklarını takip edin. Gidip Bill Gates'i kovalayın demiyoruz, çevrenizde olabilecek insanlar da olabilir. Zengin insanlar bilgilerini paylaşmak konusunda oldukça cömerttirler.

9. Ağırlık kaldırma işini paranıza bırakın.

Yatırım yapmak bu işte anahtar kelimeniz. Çalıştığınızdan daha çok yatırım yapmalısınız. Eğer para artıramazsanız yatırım da yapamazsınız. İlk yatırımınız belki 5.000 TL olur fakat sonra o size aylık olarak 10.000 TL kazandırır sonra biriktirdiklerinizle daha çok yatırım yaparsınız. Yatırım yapma işi diğer adımları yapmanızı sağlayacak tek şey, bırakın paranız sizin için çalışsın, bırakın da sizin için ağırlığı kaldırsın.

10. Bir milyonu değil on milyonu hedefleyin.

Yeterince büyük düşünmediğiniz sürece, resmin bütününü görmediğiniz sürece kazanamazsınız. Dünya üzerinde para eksikliği yok, sadece büyük düşünememe eksikliği var. Bu adımları takip edin ve insanları finansal hayallerinize yönlendirin ama bu hayallerin aç gözlülükten ve aşırı hırstan doğmadığını onlara gösterin. Hızlı para kazanma yöntemlerine başvurmayın, etik davranın, asla vazgeçmeyin ve bir kez başardı mı, diğerlerinin de o noktaya varmasında istekli olun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paul-elvis

Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Olmak istiyor musunuz maddi açıdan istikrarlı? Ya da sizin yanınızdaki genişletmek istiyor musunuz iş? Biz, şirket krediyi, oto kredisi sunuyoruz çok azaltılmış bir de işletme kredisi ve bireysel kredi rahat süresi% 3 faiz oranı olan tartışılabilir. Bu teklif mümkün olacak herkese açıktır zamanında geri ödemek için. Lütfen bize geri eğer olsun Daha fazla bilgi için ilgilenen, İletişim E-posta: paulelvisloans@hotmail.com

shdycl

akp ye yakın olun gerisi gelir :D

cyberman

ve aramızdaki milyoner açığa çıktı. bravoo

mustafa.akkanat

ruhunuzu şeytana satın o gerisini halleder

mrmarchax

yazarın ekonomi bakanlığına atanmasını talep ediyorum

Görüş Bildir