Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otopark Olsa İyi Hasılat Yapacak 10 Bisiklet Yolu

-
Abone ol

Bugün, "bisiklet yolu olsa daha mı iyi olur?" diye sorsanız, bisikletlilerin yarısı "EVET :)'"diğer yarısı "HAYIR!", yanıtını verir. Trafikte bisiklet bilinci düşük olunca ve bisikletin bir ulaşım aracı olduğu gerçeği kabul edilmeyince, belediyelerin bisiklet kullanımı için planladığı bisiklet yolları çoğunlukla motorlu taşıtlar tarafından park alanı olarak kullanılıyor.

Bilgi: Karayolları Trafik Kanunu'nun 3. maddesine göre; bisiklet yolu, karayolunun, sadece bisikletlilerin kullanmalarına ayrılan kısmıdır.

Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 136. maddesine göre; Ayrı bir bisiklet yolu olduğu halde, bisiklet ve motorlu bisikletlerin taşıt yollarında sürülmesi yasaktır.

Kaynak: http://bisikletliulasim.com/

1. Moda Caddesi Bisiklet Yolu (Kadıköy, İstanbul)

Kadıköy Çarşı'dan Moda Tarihi İskeleye kadar uzanan, ancak dar kaldırım üzerinde yer alan büyük bir bölümünde belirleyici hiç bir işaret olmaması, yol üzerinde olan bölümünde ise araçların plastik dubaları rahatlıkla aşması sebebiyle hiç bir şekilde kullanılamayan bisiklet yolu. (1km.)

2. GOP Küçükköy Bisiklet Yolu (Gaziosmanpaşa, İstanbul)

Gaziosmanpaşa ilçesinde Küçükköy meydanı ile Alibeyköy arasında, Gaziosmanpaşa Caddesi ve İstanbul Caddesi üzerinde 2,7km.lik ulaşım amaçlı bisiklet yolu.

3. Veliefendi-Zeytinburnu Bisiklet Yolu (Zeytinburnu, İstanbul)

Zeytinburnu Metro İstasyonundan Bakırköy sahile ulaşan ve Eylül 2012'de açılan İstanbul'un ilk ulaşım amaçlı bisiklet yolu. Nisan 2015'ten bu yana Çırpıcı Parkı üzerinden Zeytinburnu Metro-Tramvay-Metrobüs duraklarına geçiş sağlanıyor.

4. İnönü Caddesi Bisiklet Yolu (Kadıköy, İstanbul)

Kadıköy İnönü Caddesi'nde Aralık 2015'te yapımına başlanan 1,6km. uzunluğunda ulaşım amaçlı bisiklet yolu. Kozyatağı Metro İstasyonundan başlayacak olan bu yol daha sonra Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi ile birleştirilerek Bağdat Caddesi'ne ve sahil hattına ulaşan yaklaşık 5km.lik bir yol haline gelecek. Ancak şimdiden en gözde duraklama ve park alanları arasında yerini almış durumda.

5. Ulusal Egemenlik Bulvarı Bisiklet Yolu (Tepebaşı, Eskişehir)

Ulusal Egemenlik Bulvarı’nın Sazova Parkı yanındaki bölümüne bisiklet yolu yapıldı ve bisiklet yolu Sazova Parkına gelenler için otopark olarak kullanılıyor. Bisikletliler de yola kaldırımdan veya ana yoldan devam ediyorlar.

6. Emirgan Sahili Bisiklet Yolu (Sarıyer, İstanbul)

Emirgan sahilindeki dolgu alan üzerinde, 700 metrelik gezi amaçlı bisiklet yolu. Özellikle haftasonları yürüyüş yolları da dahil olmak üzere araç park edecek yer kalmadığında ilk işgal edilen noktalardan biri.

7. Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı (Marmaris, Muğla)

Marmaris Belediyesi’nin yapımını yeni tamamladığı ve 19 Mayıs 2016 tarihinde bisikletlilerle birlikte açılışı yapılan bisiklet yolu. Marmarisli bisikletliler bu yepyeni bisiklet yoluna gözleri gibi bakıyor ve araç işgaline uğramaması için mücadele ediyorlar. Buna rağmen araçlar buldukları her boşlukta bisiklet yolunu kullanmaya çalışıyor.

8. Teomanpaşa Caddesi Bisiklet Yolu (Konyaaltı, Antalya)

Teoman Paşa Cd. + Milli Egemenlik Cd. + Hasan Subaşı Cd. ulaşım amaçlı bisiklet yolu (2,5 km.) Yapıldığı günden bugüne özellikle cadde esnafının oldukça gereksiz bulduğu ve işlerini kötü etkilediğini söylediği bisiklet yolu, yine esnaf ve alışverişe gelen müşterileri tarafından işgal ediliyor.

9. Odunpazarı Bisiklet Yolları (Odunpazarı, Eskişehir)

Odunpazarı Bisiklet Yolları (Odunpazarı, Eskişehir)
Odunpazarı Bisiklet Yolları (Odunpazarı, Eskişehir)

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde ulaşım amaçlı yapılan bisiklet yolları. Kentte bisiklet kullanımı yaygın olmasına rağmen bisiklet yollarındaki durum diğer kentlerden farklı değil.

10. Samsun Atatürk Bulvarı Bisiklet Yolu

Samsun Atatürk Bulvarı Bisiklet Yolu
Samsun Atatürk Bulvarı Bisiklet Yolu

Ulaşım amaçlı yapılan bisiklet yolu. Dünyaca ünlü bir otelin önünden geçiyor, otoparkta yer kalmadıkça bisiklet yolu elbette otopark olarak kullanılıyor.

Bonus: Cumhuriyet Caddesi Bisiklet Yolu (Beşiktaş, İstanbul)

Beşiktaş Cumhuriyet Caddesinde (çıkmaz cadde!) 700 metrelik bisiklet yolu genellikle motosiklet sürücü kursları tarafından çalışma alanı olarak kullanılıyor. Bu cadde herhangi bir yere bağlanmadığından, ulaşım amaçlı görünmesine rağmen bisiklet yoluyla bir yere ulaşmak pek mümkün değil. Yolu takip ettiğinizde sonuna ulaşıyor dönüş yaparak aynı yolu geri geliyorsunuz.

Bonus-2: Bisiklet Yoluna Parkeden Arabalar ve Bisikletçiye İtiraz Eden Araba Sürücüleri

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
bettercallsaul

Araba koyacak yer mi var? Tabii ki koyacağız, trafikte bisikletli ve motorlu insanlara kılım zaten,çarpsak ölücek uğraşıcaz bir sürü. Keşke bi bisikletli de gelip bana arabanı buradan çek muhabbeti yapsa...

fatihsarmann

O günler de gelir elbet.

recep-baltas

Evet Hanzo. Altında araba var diye kendini yolun hakimi zanneden hanzo.

recep-baltas

Arabanı çek ulan ayı!

bettercallsaul

Allah sana da nasip etsin :)

burak-tasci2

ver plakanı delikanlı ;)

mavi-ceyiz-nuray-ozer

sen bir kere iyi para kazanıp toplu taşımayla gez ve ayrıca sen bisiklete binde e-5 ten git bisikletçi ve motorcuların durumunu bir anla bakalım hadi bakalım yazmak kolay ama yapması zor hadi erkeksen binde gitlan sizin gibiler bu türk milledini mahfediyor zaten pozitif yaşıyacagımıza negatif yaşattırıyorsunuz bu millede hadi bakalım ve avrupaya gidinde düzen nedemek ögrenin bakalım

gokhan96

Ulan nedir lan sizin koca cüsseli arabalarınızdan çektiğimiz! Madem git kara yollarına araba park edeceğiniz yer yok diye şikayet et! Bisikletlilerin Araba parkı var mı türkiyede yok ama şikayet ediyor muyuz hayır isteriz olsun ama türkiyede bisiklet yolu görsek şükür diyoruz sende şükrediceksin madem belediyeye şikayet ediceksin sanki bilmiyoruz otoparklar boş olduğu halde otopark parası vermeyesiniz diye otoparkların yanına otomobillerinizi park ettiğinizi! Bizim bisiklet otoparkımız bile yok biz sadece siz hayvanların yollarımıza tecavüz etmemenizi istiyoruz SAYGILI OL YOBAZ!

gokhan96

Ulan nedir lan sizin koca cüsseli arabalarınızdan çektiğimiz! Madem git kara yollarına araba park edeceğiniz yer yok diye şikayet et! Bisikletlilerin Araba parkı var mı türkiyede yok ama şikayet ediyor muyuz hayır isteriz olsun ama türkiyede bisiklet yolu görsek şükür diyoruz sende şükrediceksin madem belediyeye şikayet ediceksin sanki bilmiyoruz otoparklar boş olduğu halde otopark parası vermeyesiniz diye otoparkların yanına otomobillerinizi park ettiğinizi! Bizim bisiklet otoparkımız bile yok biz sadece siz hayvanların yollarımıza tecavüz etmemenizi istiyoruz SAYGILI OL YOBAZ!.

darkwins

Ülkemiz trafik polisinin salmışlığından bütün bu olanlar. Bakınız; videoda adam bir ara git kime şikayet edersen et diyor oldukça rahat şekilde, çünkü hiç bir şey olmayacağını oda çok iyi biliyor. Hal bu ki, yurt dışında olduğu gibi görevine sadık polislerimiz olsa, o adamın öyle demesini bırak o şeride giremez bile kimse. BKNZ: Götü yiyen Hollanda'da bisiklet yoluna arabasının TEKERİNİ soksun

Görüş Bildir