Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Önemli Olan Niyet! Pahalı Bir Düğün Yapan Çiftlerin Daha Sık Boşandığını Biliyor muydunuz?

532PAYLAŞIM

Düğününüzü hayatınızda bir kere deneyimleyebileceğiniz bir şey olarak düşünmek her tür limitin sınırlarını zorlamanıza neden olabilecek bir büyü gibidir. Fakat kredi kartı ve kredi dünyasına adım atmadan önce uzmanların bu konuda söyleyeceklerini duymak isteyebilirsiniz...

Pahalı düğün kalıcı evlilik demek değildir.

Düğün sektörü masal gibi bir düğüne harcayabildiğiniz kadarını harcamanız için sizi cesaretlendiriyor olsa da Emory Üniversitesi'ndeki profesörler daha önce kimsenin yapmadığı bir şeyi yaparak düğün harcamaları ve evlilik süresi arasındaki bağlantı üzerinde bir araştırma yaptı.

3000 kişinin düğün kutlamalarını inceledikleri araştırmanın sonucunda düğünlerine 20000 dolardan fazla harcayan çiftlere göre 1000 dolardan az para harcayan çiftlerin boşanma ihtimalinin %50 daha az olduğu ortaya çıktı.

Aynı şey nişan yüzükleri için de geçerli. Yüzüğün fiyatı arttıkça boşanma oranı da artıyor.

İnsanlar girdiği borç bir süre sonra yüke dönüşüyor.

Uzmanlara göre burada suçlayabileceğimiz nedenlerden biri borç stresi. Önceki araştırmalar para kaynaklı yüklerin çiftlerin tartışmasındaki ilk sorun olduğunu ortaya çıkarmıştı. Hatta borç aldatmanın ardından ikinci boşanma nedeni.

Aslında olay oldukça basit.

Küçük bir düğün neredeyse 0 borca yol açtığı için ayrılmanıza neden olacak kadar büyük sorunlardan birini elemiş oluyorsunuz.

Fakat bu bulgu araştırma boyunca bulunan tek sonuç değil. Profesörler ayrıca ayrılmanızı engelleyebilecek şeyler de buldular.

Yalnız bir düğün yapanlar daha sık boşanıyor.

Şöyle ki, pahalı düğün büyük düğün demek değil. Araştırmaya göre düğünlerinde 200'ün üzerinde davetlisi olan çiftlerin bu günü yalnız geçiren çiftlere nazaran boşanma ihtimalleri daha az.

Balayı birlikteliğinizin uzun sürmesine neden olabilir.

Eğer çevrenizde fazla insan olsun istemiyorsanız belki de balayına yatırım yapabilirsiniz. Tatlı bir tatil uzun süreli bir birlikteliğe katkı sağlıyor. Birlikte maceralara atılmaya karar veren çiftler %59 daha başarılı evliliklere sahip.

Peki siz düğününüzde ne kadar harcadınız? Düğününüz büyük müydü, küçük müydü? Balayına çıktınız mı?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merdumgiriz0

Uygun fiyatlı balayı tavsiyeleri bekliyorum, eylül 2020 için :)

jey

Düğünü de geçtim yeni evlenenler artık herşeyi ile hazır eve geçmek istiyorlar. Yeni evlenenlere tek tavsiyem öyle herşey hazır olsun kafasıyla girmeyin evinize. Yavaş yavaş biriktirin eşyalarınızı. O kadar borç yapınca aldigin 10 binlik koltuğu götün bi akşam yorgunluktan bayılmayım diye oturunca görüyor. Gerek yok kardeşlerim o kadar para harcamanıza gerek yok. Bir arkadaşım düğün eşya toplam 90 bine evlendi, biri 20 bine evlendi balayı içinde. Bize de, onlara da hiç fark etmedi sonuç ama borç etti tabiki. Doyumsuz olmayın eşyaya para gömmeyin. Detaylara bogulmayin. Aşkınıza bakın.

merve-cindoruk

Düğün sektöründeyim, organizasyonlar yapıyorum bu zamana kadar 2000 den fazla çiftin düğününü / nişanını yaptım. Kimle boşandı / ayrıldı kimle mutlu mesut bilemem ancak bunca yılın insan sarraflığına dayanarak, çiftlerin geleceği daha görüşme aşamasında kendini belli ediyor diyebilirim. Tamahkar olan çiftler daha fazla "iyi günde kötü günde birbirimizin yanındayız" tavrındayken, lükse fazla kaçanlarda; tartışmalar, bezgin tavırlar, "olsun bitsin artık" modu çok daha fazla. Bu sebeple bu araştırmadan çıkan sonuca ben de hak veriyorum.

eexorciist

merve 2000 den kapı açmışsın valla iyi para yapmışsın ses yapma 😂😂😂

ssensei

Olur da bi gün evlenirsem (evlenirsem dünyanın en güzel, en zerafet abidesi kadınını gider bulurum, sanmıyorum ama) neyse, ne kadar eski sevgili, flört falan varsa hepsi davetlimdir. Özellikle o aldatanları vip yapacağım, en önden masa :) tomar tomar para saçmazsam adam değilim fkhkfsj barzo desinler, görgüsüz desinler umrumda değil, isterse 2 gün sonra boşanayım sorun yok, ama o anı yaşamam lazım :)

sevgii

:)))

feyk

correlation causation fallacy. iki olayin korelasyon icinde bulunmasi birbirlerinin nedeni olduklari anlamina gelmez. pahali dugun yapanlarin bosanma oraninin yuksek olmasinin nedeni zengin insanlarin daha pahali dugun yapiyor olusu. herhangi bir gecim sikintisi olmayan, bosanmanin getirecegi ekonomik yukden ve dengesizlikden korkmayan biri en ufak anlasmazlikda bosanmaya dogal olarak daha meyilli olacaktir.

Görüş Bildir