Ölümlerden Ölüm Beğenen 10 Ünlü Sanatçı

-

Nerede, nasıl öleceğimizi hiç birimiz bilemeyiz; ama bu kadarı da fazla! İşte; kürdan, tavuk, tuvalet ve hatta kahve ile ölmeyi başarmış, ölümlerden ölüm beğenen ünlü sanatçılar!

1. Tennessee Williams (1911 - 1983)

Oyun yazarı Tennessee Williams, 25 Şubat 1983’te gece yarısını birkaç saat geçe New York'ta kaldığı otel olan Elysée’deki suit odasında öldü. 71 yaşındaydı; mutsuz, hafif kilo kaybetmiş, uyuşturucu ve alkol müptelası ve zaman zaman hezeyan noktasına varacak derecede paranoyaktı. Williams'ın ölümü konusunda iki iddia var: Birincisi basit bir şişe kapağını ağzında çevirirken boğazına kaçması sebebiyle öldü ve muhtemelen alkollüydü. İkincisi ise kullandığı göz damlasının kapağını ağzında çevirirken ölmüş olması.

2. Sylvia Plath (1932 - 1963)

Hayatının yetişkinlik döneminin büyük bir bölümünü depresyonda geçiren Plath, intihara meyilliydi. Nitekim ölümü de böyle oldu. Ünlü yazar, mutfak kapısının etrafını ıslak havlularla izole ettikten sonra ocağın gazını açtı ve karbon monoksit zehirlenmesinden öldü. Bulunduğunda kafası fırının içindeydi.

3. Li Po (701 - 762)

Li Po, Çin literatür tarihinde önemli bir şair olarak tanınır. En çok bilinen iki büyük şiiri vardır. Aynı zamanda sarhoşluğuyla da ünlü olan şair, bir akşam Yangtze nehrinde, kayığı ile dolaşırken suya yansıyan Ay'ı kucaklamak isteyince, yakamoz tarafından boğularak öldü.

4. Honore de Balzac (1799 - 1850)

Ünlü Fransız yazar Balzac, çok fazla kahveden boğularak öldü. Tamam boğularak değil; ama günde 50 bardak kahve içtiği söylenen ünlü yazar aşırı dozda kafeinin kendisini hasta etmesi sebebiyle öldü.

5. İsadora Duncan (1877 - 1927)

Modern dansın yaratıcısı Duncan ise ünlü sevgilisi Singer'in spor arabasında öldü. Bu arada Singer bir yerden tanıdık geldiyse doğru tahmin. Bahsedilen kişi Singer dikiş makinalarının kurucusu olan kişi. Duncan, araba hareket halindeyken boynuna sardığı eşarp uçuşarak arabanın tekerine dolaşınca, kendi eşarbıyla boğularak öldü.

6. Elvis Presley (1935-1977)

Tuvalette ölüme birçok örnek verebiliriz. Ancak  Elvis Presley (1935 - 1977) bunların en meşhuru. Rock ‘n Roll kralı Graceland'de  kaldığı bir pansiyonda tuvalette oturur vaziyette ölü bulundu.Doktorların söylediğine göre kalp krizi geçirmişti.Öldüğünde çok şişmandı ve çok fazla uyuşturucu kullanıyordu.

7. Francis Bacon (1561 - 1626)

Devlet adamı, felsefeci, yazar Francis Bacon, 16. yüzyılın en etkili kişilerinden biriydi. Bunun en önemli sebebi de ünlü yazar,şair William Shakespeare'in eserlerini kendisinin yazdığını iddia etmesidir. Bacon'ın ölümü bir tavuğu kara gömmeye çalıştığı sırada gerçekleşti. Tavuğu daha uzun süre saklamak için tuzlamak yerine buzlamaya karar veren Bacon, tavuktan önce donarak ölmüştür.

8. Virginia Woolf (1882-1941)

Depresyonla başa çıkamayan yazarladan biri de Woolf. Ölümü kendi intiharı sonucu boğularak olmuştur. Elbisesinin ceplerine taşlar dolduran Woolf, kendini evinin yakınındaki Ouse Nehri'ne bıraktı ve boğularak öldü.

9. Sherwood Anderson (1876 - 1941)

Amerikalı roman ve kısa öykü yazarı Anderson'ın ölümü ise bir kürdan yüzünden. Katıldığı bir partide içtiği kokteylin kürdanını yutan Anderson, sonrasında karın zarı iltihabı geçirerek öldü.

10. Aeschylus

M.Ö yaşamış ünlü oyun yazarı Aeschylus'un ölümü kaplumbağa yüzünden olmuştur. Efsaneye göre kartallar, kaplumbağaları yakalayıp taşların üstüne bırakarak kabuklarını kırıyorlardı. Yunan tragedyasının babası sayılan yazar, bir kartalın yakaladığı kaplumbağayı kafasına düşürmesi sonucu ölmüştür. Kartal, Aeschylus'un kel kafasını taş sanmış olmalı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enda

kıyamam..

donnie-darko

Sonum Balzac gibi olacak sanırım, günlük 7 bardak filtre kahve içiyorum :D

Gizli Kullanıcı

oha 1 bardak neyine yetmiyor be abi hem de spor yapıyorsun sağlığına zarar verirsin haberin ola

aybuke1576

wall bilmiyorum allah kimsenin ölümünü tuvalette getirtmesin y rabbim bizlere acısız sancısız bir ölüm nasip etsin.

koala-neco

elvis donunu sıyıramadan ölmüş desene, düşünsene öbür tarafta donlasın kolunda iki zebani -.-

ilayda26

1. Si çok ilginç

Görüş Bildir