Görüş Bildir
Haberler
Okullar Ne Zaman Kapanacak? Yaz Tatilinin Başlama Tarihi Belli Oldu Mu?

Okullar Ne Zaman Kapanacak? Yaz Tatilinin Başlama Tarihi Belli Oldu Mu?

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle eğitimde karmaşa yaşanıyor. Son yapılan Kabine toplantısında, okullarda sadece 8. ve 12. sınıf öğrencileri için açık kalmıştı. Diğer sınıflardaki öğrenciler, online olarak uzaktan eğitim yapacak. Milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisi, okulların ne zaman kapanacağını ve yaz tatilinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 2 Temmuz’a kadar açık kalacağını açıkladı. İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Bakanı Ziya Selçuk, tatilinin ne zaman başlayacağı konusu hakkında açıklamada bulundu. Selçuk, 'Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok.' ifadelerinde bulundu.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Karnelerin belirli bir tarihi olduğunu dile getiren Selçuk, 'Örneğin lise veya ortaokul öğrencilerinin nisan sonunda notlarının tamamlanmasını bekleriz. Ondan sonra karneyle ilgili çalışmalar başlar. Liselerde daha karne vermedik. Bu duruma göre nasıl bir ihtiyaç doğarsa, şunu net söylemem lazım. 'Önceden bir şey söylüyoruz da bunu asla değiştirmiyoruz.' gibi bir durumumuz yok. Karnenin tarihini de ona göre düzenleriz. Duruma bir bakmamız lazım. Süreci izlememiz lazım. Vakalara ilişkin tabloda çok daha farklı bir durum ortaya çıkacak ve biz yeniden kararlarımızı yeniden gözden geçirmek durumunda kalacağız.' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın