Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenci Evinde Yaşamanın Nasıl Güzel Bir Duygu Olduğunu Öğreten Efsane Dizi: 7 Numara

-
Abone ol

7 Numara'nın yeri çoğumuz için ayrıdır. Benzerleri çok yapıldı ama hiçbiri bizi 7 Numara kadar içten ve samimi bir şekilde güldürmedi. İşte geçmişte bizi etkisi altına almış dizinin bizde bıraktıkları...

Dünyanın en tatlı çifti Bakkal Vahit ve eşi Zeliha, köylerinden kalkıp ellerindeki 3-5 kuruş ile bir ev alarak İstanbul'a yerleşmişlerdi.

İşte diziye ismini veren o 7 numaralı ev.

Bu şirin ve üç katlı evin bir katında kendileri diğer iki katında kiraya verdikleri öğrenciler yaşıyordu.

Bu iki katın en üstünde çevre mühendisliğini kazanmış ve büyük kentlerden gelmiş Cansu, Armağan, Ayten ve Rüya yaşıyordu.

Diğer katta ise Vahit’in köydeki ağabeylerinin üniversiteyi kazanan taşralı yeğenleri Recep, Satılmış ve Haydar oturuyordu.

Her şey onların bu eve yerleşmesi ile başladı.

Birbirinden farklı yaşam tarzları ve kültürleri ile kız ve erkek öğrencilerin samimi atışmaları bizi her hafta ekrana kilitledi.

İlk zamanlar birbirleriyle yaşamak istemeyen kızlar ve erkekler, bir süre sonra samimi bir aileye dönüştü.

Yöresel dilin mizah ile buluştuğu ve her kuşaktan kişinin seyrettiği dizide her karakter adeta efsaneler arasına girdi.

Vahit Ballıoğlu

İlk bölümlerde bakkal olan ve daha sonra farklı işler yapan Vahit, yeğenleri onu çıdırttığında terlikleri havada uçuşsa da yufka yürekli bir adamdır.

Zeliha Ballıoğlu

Çocuğu olmayan ev hanımı Zeliha rolündeki Şebnem Dönmez'i, kiracısı olan öğrencilere "Koç"larım ve Piliç"lerim diye hitap etmesi ile sevdik.

Armağan

Bursa’dan okumak için gelen, evin en akıllı düşüneni ve mantıklı yaşayanı.

Rüya

Korkak, sürekli ağlayan ve her an bunalıma girmeye hazır olan İzmirli öğrencilerden biri.

Ayten

Bakımlı, diğer kızlardan güzel, hatta sevgilileri bir hayli fazla olan, Ankara’dan çevre mühendisliği okumak için gelenlerden birisi.

Cansu

Antalya’lı olan Cansu, evin en şakacısı ve sürekli gülmemize sebep olan en neşeli karakterlerinden birisidir.

Recep

Okumak için köyden gelen ve aşırı cimri olan Recep, "müsrifliğin lüzumu yok." derken az güldürmedi bizi.

Haydar

O da Recep gibi köyden okumak için gelenlerden. Tam bir matematik dehasıdır. "Herhalde galiba sanırsam." diye bizi gülme krizine sokan kişilerden.

Sabit

Olgun Şimşek'in canlandırdığı Sabit karakteri, Recep'in ağabeyi olarak katıldı diziye. İstanbul'a kendi tabiriyle "Erkek Aktör" olma hayalleriyle gelmesi ile dizi adeta uçtu.

Asiye, Meryem ve Berat ...

Her sahnesinde ayrı kahkaha krizine girdik.

3 sezon boyunca samimi ve bizden sahneler izledik

7 numara, bugüne kadar yayınlanmış diziler içerisinde, Türk İzleyicisinde en samimi izler bırakan dizilerden birisi oldu.

Bir araya geldiklerinde hep güzel mesajlar verdiler.

Her biri oyunculuğu ile adeta bizi büyüledi.

Güzel bir sahne ile içeriğimizi sonlandırıyoruz.

Onedio Yaşam'ı Takip Etmeyi Unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-ahmet-ozan-sen

Galeride ayrıca Satılmış; resimleri olmasına rağmen eksik kalmış. O da Recep ve Haydar'ın köyden beraber geldikleri emmioğullarıdır; ama okumak yerine kısa yoldan köşe dönmeye gelmiştir. Sık sık "akarı yok kokarı yok; temiz iş"ler arar ve başını belaya sokar. Define avına çıkar, doğalgaz borusunu deşer. Zeliha yenge onu Meryem'le sözlemeye kalkmıştır. Ayrıca Asiye'yi de kandırıp köyden getiren odur. 10. bölümde ayrıldı; konuyu "Hollanda'ya çalışmaya gitti" diye bağladılar.

tc-ahmet-ozan-sen

2 numaradaki ev, 3 numaradaki içerikle farklı. 2'deki ev; ilk bölümlerin çekildiği ilk evdi. 3'teki "koçlar, piliçler ve Vahit emmiler birer katı paylaşmıştı" , bu evin satılmasıyla taşınılan diğer ev için geçerli. İlk ev tamamen koçlarla piliçlerindi; Zeliha yengeyle Vahit Emmi farklı bir yerde oturuyordu. Bu evin bodrumunda da o sıralar bakkallık yapan Vahit emminin dükkanı vardı. Sonra taşındıkları dört katlı evdeyse Zeliha yengeler bir katta, koçlar bir katta, piliçler de başka bir katta oturur, zemin katta da ortak kullanılan mutfak yer alırdı.

wardruna

herhalde bu gönderiden sonra 7 numara açan ve izleyecek olan tek ben değilim

charlie-harper

Ne diziydi be.. Şimdiki televizyoncular sanki bu dizileri hiç izlememiş gibiler.. Millete zengin karakterler gösterip daha da bencil ve maddeci yapmaya çabalıyor gibiler.. İçtenlik diye birşey kalmadı.. Eskiden öpüşme sahnesinde yüzümüz kızarırdı ve gereksiz görürdük.. Şimdi Bihter i pikmeyen bir biz kaldık mk.. Eskiden kar değil iş önemliydi işşşş!!!

seyit-savci

o zaman ev arkadaşı arayan varsa mesaj atsın

Görüş Bildir