Obsesif Kompülsiflik Seviyeni Tahmin Ediyoruz!

 > 
25bPAYLAŞIM

Obsesif Kompülsif Bozukluk; kişinin istemediği ve tekrarlanan düşüncelere, hislere, fikirlere, takıntılara veya bir davranışı yapmaya doğru sürülmesidir. Acaba sende bu durum hangi seviyede, öğrenmek istiyorsan kesinlikle doğru yerdesin! Testi çöz ve hemen öğren!

1. İlk olarak: Hangisi dizilim doğru sana göre?

2. Hangisi daha iyi sence?

3. Kaselere dondurma koymak için en doğru yöntem hangisi?

4. Telefonundaki uygulamaları nasıl dizmeyi tercih ediyorsun?

5. Bu seni rahatsız ediyor mu?

6. Bir kapıyı çalarken kaç kez tıklatırsın?

7. Hangisi en kötüsü?

8. Şimdi de seni en çok tatmin eden, sebepsizce mutlu edeni seç!

9. Son olarak:

Seviye 3: Klinik vakasın sen dostum!

Bizce senin bu testi çözmene gerek bile yoktu çünkü sen zaten bunu biliyorsundur. Senin durumun gerçekten çok ciddi, en ufak şeyler bile seni ciddi anlamda rahatsız ediyor ve anında bütün modunu değiştirebiliyor. Çünkü senin için her şey son derece düzenli ve mükemmel olmalı! En basitinden bir parke bile yamuk dursa kafayı yedirtiyor bu sana. Fakat bu durum sana zarar vermeye başlayabilir, bizden söylemesi. Bizce bazen bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmelisin güzel dostumuz! Hayat zaten zor, onu kendi kendine daha da zor hale getirmene hiç ama hiç gerek yok!

Seviye 2: Sınırdasın! Dikkat!

Evet, henüz tam olarak teslim olmamışsın: Fakat her an olabilirsin! Seni rahatsız eden düzensizlik durumlarını görmezden gelmeyi öğrenmişsin, ama bazen elinde olmadan o noktaya takılı kalmıyor da değilsin. Yamuk veya düzensiz bir görüntü ile karşılaştığın zaman gözünü oradan alamıyorsun, düzeltene kadar o noktaya kitlenip kalıyorsun. Ama bu durumun seni de ne kadar rahatsız ettiğinin farkındasın. Önemli olan bunu anlamak zaten, bunu anladıysan gerisini de kendin halledebilirsin. Görmezden gelmeye devam et, hayatını kendi kendine zor bir yer haline getirme!

Seviye 1: Gayet rahatsın! Sıkıntı yok!

Sen hayatı akışına bırakmayı, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yaşamayı öğrenmişsin! Gereksiz takıntıların yok yani senin. Son derece rahat, hayat dolu ve enerjik bir insansın. Senin bu testi çözmene de gerek yokmuş açıkçası. Kime sorsan bu cevabı anında verir sana :) Keşke hepimiz senin kadar rahat olmayı öğrenebilsek be güzel kardeşimiz!

Site çöktü site!

Sana bir şey söyleyelim mi, seni çözmek gerçekten imkansız. Çünkü sen kendi içinde de çelişkiler yaşayan, daha kendi kendini bile çözememiş son derece gizemli bir insansın. Fakat seninle vakit geçirmek, senin etrafında olmak gerçekten bu dünyadaki en eğlenceli şeylerden biri! Sürprizlerle dolu kişiliğin ve eğlenceye olan düşkünlüğün ile sen ortamların vazgeçilmez insanısın: Bu kesin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
osman-akkus1

seviye 3

osman-akkus1

ne zaman yamuk bir şey görsem belim ağrır

emre-deniz9

bildiii seviye 1

emre-deniz9

bildiii seviye "

mehmet-toraman1

seviye 2

Görüş Bildir