Obsesif Kompülsiflik Seviyeni Tahmin Ediyoruz!

 > -

Obsesif Kompülsif Bozukluk; kişinin istemediği ve tekrarlanan düşüncelere, hislere, fikirlere, takıntılara veya bir davranışı yapmaya doğru sürülmesidir. Acaba sende bu durum hangi seviyede, öğrenmek istiyorsan kesinlikle doğru yerdesin! Testi çöz ve hemen öğren!

1. İlk olarak: Hangisi dizilim doğru sana göre?

2. Hangisi daha iyi sence?

3. Kaselere dondurma koymak için en doğru yöntem hangisi?

4. Telefonundaki uygulamaları nasıl dizmeyi tercih ediyorsun?

5. Bu seni rahatsız ediyor mu?

6. Bir kapıyı çalarken kaç kez tıklatırsın?

7. Hangisi en kötüsü?

8. Şimdi de seni en çok tatmin eden, sebepsizce mutlu edeni seç!

9. Son olarak:

Seviye 3: Klinik vakasın sen dostum!

Bizce senin bu testi çözmene gerek bile yoktu çünkü sen zaten bunu biliyorsundur. Senin durumun gerçekten çok ciddi, en ufak şeyler bile seni ciddi anlamda rahatsız ediyor ve anında bütün modunu değiştirebiliyor. Çünkü senin için her şey son derece düzenli ve mükemmel olmalı! En basitinden bir parke bile yamuk dursa kafayı yedirtiyor bu sana. Fakat bu durum sana zarar vermeye başlayabilir, bizden söylemesi. Bizce bazen bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmelisin güzel dostumuz! Hayat zaten zor, onu kendi kendine daha da zor hale getirmene hiç ama hiç gerek yok!

Seviye 2: Sınırdasın! Dikkat!

Evet, henüz tam olarak teslim olmamışsın: Fakat her an olabilirsin! Seni rahatsız eden düzensizlik durumlarını görmezden gelmeyi öğrenmişsin, ama bazen elinde olmadan o noktaya takılı kalmıyor da değilsin. Yamuk veya düzensiz bir görüntü ile karşılaştığın zaman gözünü oradan alamıyorsun, düzeltene kadar o noktaya kitlenip kalıyorsun. Ama bu durumun seni de ne kadar rahatsız ettiğinin farkındasın. Önemli olan bunu anlamak zaten, bunu anladıysan gerisini de kendin halledebilirsin. Görmezden gelmeye devam et, hayatını kendi kendine zor bir yer haline getirme!

Seviye 1: Gayet rahatsın! Sıkıntı yok!

Sen hayatı akışına bırakmayı, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yaşamayı öğrenmişsin! Gereksiz takıntıların yok yani senin. Son derece rahat, hayat dolu ve enerjik bir insansın. Senin bu testi çözmene de gerek yokmuş açıkçası. Kime sorsan bu cevabı anında verir sana :) Keşke hepimiz senin kadar rahat olmayı öğrenebilsek be güzel kardeşimiz!

Site çöktü site!

Sana bir şey söyleyelim mi, seni çözmek gerçekten imkansız. Çünkü sen kendi içinde de çelişkiler yaşayan, daha kendi kendini bile çözememiş son derece gizemli bir insansın. Fakat seninle vakit geçirmek, senin etrafında olmak gerçekten bu dünyadaki en eğlenceli şeylerden biri! Sürprizlerle dolu kişiliğin ve eğlenceye olan düşkünlüğün ile sen ortamların vazgeçilmez insanısın: Bu kesin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suleyman-acar3

sacmalık hıcde oyle hıssetedıgım bı tablo ıle karsıalsdım yanlıs bu olmamıs Bizce senin bu testi çözmene gerek bile yoktu çünkü sen zaten bunu biliyorsundur. Senin durumun gerçekten çok ciddi, en ufak şeyler bile seni ciddi anlamda rahatsız ediyor ve anında bütün modunu değiştirebiliyor. Çünkü senin için her şey son derece düzenli ve mükemmel olmalı! En basitinden bir parke bile yamuk dursa kafayı yedirtiyor bu sana. Fakat bu durum sana zarar vermeye başlayabilir, bizden söylemesi. Bizce bazen bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmelisin güzel dostumuz! Hayat zaten zor, onu kendi kendine daha da zor hale getirmene hiç ama hiç gerek yok!

aysegl-isik

3 yıldır okb hastası olarak hayatımı zar zor sürdürmeye çalışıyorum.. Okb'nin artık simetri ve temizlikten ibaret olmadığını anlayın artık. Annemden bana geçti bu hastalık. Şu anda ileri psikiatri'ye gidiyorum. İçimde iki kişi yaşıyor sanki kendi kafam kendi kafamı tehdit ediyor artık yaşama isteğim git gide azalıyor kendimden nefret ediyorum! Her gün ağlayarak antidepresan ilaç kullanıyorum. Hala 3 yıldır ilaç kullanıyorum azıcık ta olsa işe yaradı kullandığım ilaç fakat kalıcı olarak hepsi gitmedi. Bu gerçekten eğlenceli değil ve testlerle anlaşılan birşey değil. BU ruhsal bir hastalık umarım işinize yaramıştır. Saygılar..

zeynep-ulusar

OKB'yi sadece simetri hastalığı olarak görenlerden bıktım. Bir OKB hastası olarak bazı şeyler yamukken beni daha çok tatmin ediyor ve bu gerçekten zor. Sosyal ortamlarda hep farklı hissetmek ve acaba beni bazı hareketleri yaparken görürler mi diye korkmak hiç güzel değil ben de sadece simetriden oluşmadığını söyleyecektim benim yerime sen çok güzel anlatmışsın. Belki bizi biraz daha çok anlarlar artık.

batuhan-celik25

haklısın ama bende bu doğuştan varmış bir gün youyubda bir video gördüm (gerçek hikayeler adlı bir kanal) ordaki kız benle aynı şeyleri yaşıyordu bende test yaptım ve sınırda çıktım ödüm koptu>_<

melih-akn

seviye 3 vay anasını

nehir-gokcen1

Seviye 2: Sınırdasın! Dikkat! Evet, henüz tam olarak teslim olmamışsın: Fakat her an olabilirsin! Seni rahatsız eden düzensizlik durumlarını görmezden gelmeyi öğrenmişsin, ama bazen elinde olmadan o noktaya takılı kalmıyor da değilsin. Yamuk veya düzensiz bir görüntü ile karşılaştığın zaman gözünü oradan alamıyorsun, düzeltene kadar o noktaya kitlenip kalıyorsun. Ama bu durumun seni de ne kadar rahatsız ettiğinin farkındasın. Önemli olan bunu anlamak zaten, bunu anladıysan gerisini de kendin halledebilirsin. Görmezden gelmeye devam et, hayatını kendi kendine zor bir yer haline getirme!

loreyn_ceyn_star

Seviye 3: Klinik vakasın sen dostum! Bizce senin bu testi çözmene gerek bile yoktu çünkü sen zaten bunu biliyorsundur. Senin durumun gerçekten çok ciddi, en ufak şeyler bile seni ciddi anlamda rahatsız ediyor ve anında bütün modunu değiştirebiliyor. Çünkü senin için her şey son derece düzenli ve mükemmel olmalı! En basitinden bir parke bile yamuk dursa kafayı yedirtiyor bu sana. Fakat bu durum sana zarar vermeye başlayabilir, bizden söylemesi. Bizce bazen bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmelisin güzel dostumuz! Hayat zaten zor, onu kendi kendine daha da zor hale getirmene hiç ama hiç gerek yok!

Görüş Bildir