Ne Umduk Ne Bulduk! La Casa De Papel'in 4. Sezonunda Yer Alan Osman İsmindeki İşkenceci Türk Karakter Tepkilere Neden Oldu

1.4bPAYLAŞIM

Hani nerede İstanbul, Ankara?

Dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan La Casa De Papel'in heyecanla beklediğimiz 4. sezonu geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Kaosun hat safada olduğu hepimizi hop oturtup hop kaldıran bu yeni sezonu da karantina günlerinde izlemekten zevk aldık.

İzleyiciler bu dizide bir Türk karakterin yer almasını da çok istemişti hatta İstanbul ya da Ankara isminde bir karakterin yer alacağı da konuşulmuştu. Tabii hepsi dedikodu çıkmıştı.

Sonunda kullanıcıların bu isteği 4. sezonda gerçekleşti. Fakat Türkiye'deki Netflix kullanıcıları bu durumu pek hoş karşılamadı çünkü dizide oynayan Osman ismindeki Türk karakter bir işkenceciydi.

Hatırlasanız Rio 3. sezonda yakalanmış ve günlerce işkence görmüştü. O işkencecilerden biri de Rio'yu Cezayir'de diri diri gömen Osman.

Haliyle bu kötü karakterin Türk olması izleyicilerin tepkisine yol açtı.

@Brcbkkr

Osman karakterini de 1991 doğumlu Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Oğulcan Güzeller canlandırdı.

View this post on Instagram

nada humano me es ajeno.

A post shared by Oğulcan Güzeller (@guzguzeller) on

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ugristica

Avrupalılar Türkleri sevmiyor işte alışın artık buna amk !! Eğer Türkleri modern göstermeye bu kadar takıntılıysanız O zaman La casa del papel,Lost,GOT gibi global izleyici kitlesi olan filmler yapacaksınız

liar

Ulan orada "Türkler kötüdür" diye bi mesaj mı var sanki de eleştiri yapıyorsunuz..bi ton kötü karakter var, ve kötü olmaları bağlı oldukları milletle özdeşleştirilmiyor. Yapımcının işi gücü yok amk, seni kötülemeyi düstur edinecek kendine. Ayrıca diziye İstanbul, Ankara gibi bir karakter girmiş olsaydı, muhtemelen bu Türk olmayacaktı zaten. Götüyle izlemeyenler bilir ki, karakterler kendi memleketlerinden bir şehir ismi seçmiyor.

maru123

"harika üff manyak bir dizi" gibi tepkiler veren insanlar şimdi dizinin içinden geçiyor olması üzücü. Bu arada dizinin bok gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

kaan-armagan1

Biz arap değiliz diyenelri anlamıyorum. evet değiliz. ama cahillik, kadına şiddet, işkence, yobazlık yok mu bu ülkede? Işid'e binlerce kişi katıldı bu ülkeden. Ben çok modernim havalarından çıkın insanlar da sanıyor ki Arapların hepsi çöl bedevisi, deve sidiği içip kervanlarıyla geziyor. Arap ülkeleri de buradaki Kayseri'ye Adana'ya benziyor. Onların da gelişmiş büyük şehirleri, modern insanları var ama genel kültürleri liberal insan hakları odaklı değil, aynı bizim gibi. Gerçekler bunlar. Ayrıca her filmde bir sürü milletten insan var ve kötü karakteri oynuyor hangisi aklınızda kaldı. İzle geç.

hergelekon

ne bekliyordunuz? Prens rolü mü? illa götünüzün kalkması mı lazım? İşkenceci rol değil mi? İzlediğiniz şey DİZİ geri zekalılar yani uydurma oyun tiyatro daha nasıl açıklayayım?

Görüş Bildir