Görüş Bildir

Nabi Avcı: 'AKM'nin Yerine Opera Binası Yapılacak'

Anasayfa > Gündem

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AKM binası ile ilgili, 'O binadan hayır gelmeyeceği İstanbul Teknik Üniversitesi raporundan da belli. Buranın alışveriş merkezi yapılacağına dair iddialar var. Öyle bir şey söz konusu değil, orada yeni bir opera binası yapılacak' dedi.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili çok sayıda film projesi olduğunu söyleyen Nabi Avcı, 'film, belgesel projesi geliyor. Hem genel olarak hem de diyelim Ankara'da Kahraman Kazan'la ilgili var. Zaten ben de hemen 15 Temmuz'dan sonra Kazan'a gittiğimde bunun sözünü de vermiştim. Benim söz vermeme gerek yokmuş, zaten çok büyük talep var o konularda. Burada bir de müze açacağız, Kahraman Kazan müzesi şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için ayrıca bir de belgesel sözümüz var' dedi.

'Yaratıcı Avrupa Programı'ndan Bakanlar Kurulu kararıyla çıkacağız'

'Yaratıcı Avrupa Programı'ndan Bakanlar Kurulu kararıyla çıkacağız'

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, sözde Ermeni Soykırımı iddiasıyla ilgili Türkiye'yi suçlayacak bir projeye destek verileceği için 'Yaratıcı Avrupa Programı'na itiraz edildiğini ve Türkiye'nin programdan çıkacağını bildirdiğini belirterek,' Şu ana kadar şartlarımızın yerine getirileceğine dair somut bir bildirim yok. Onun için Bakanlar Kurulu kararıyla çıkacağız' dedi.

'Yeni bir opera binası yapılacak'

'Yeni bir opera binası yapılacak'

AKM binasının yerine bir opera binası yapılacağını söyleyen Bakan Avcı, 'o binadan hayır gelmeyeceği İstanbul Teknik Üniversitesi raporundan da belli. Rapor olmasa bile çıplak gözle görülüyor zaten. Cumhurbaşkanı da ilan etti zaten, orada İstanbul'a yakışan bir opera binasının yeniden projelendirilmesi ve yapılması gerekiyor. Biz onunla ilgili proje çalışmasını başlattık. Buranın alışveriş merkezi yapılacağına dair iddialar var. Öyle bir şey söz konusu değil, orada yeni bir opera binası yapılacak.' ifadelerini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
162
124
97
27
9
9
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ewok The Hutt

İnanmam. Vardır birşeyler altında, olmalı. AK Partinin böyle birşey yapacağına kimse inandıramaz beni. İnş doğrudur.

Rıza Ecevit

yav he bizde yedik opera binasınıda lan heykellere saldıran lavuklar gelicek opera mı dinleyecek kulaklarını s.kiyor diye operacılara tehdit hakeret yan kesi... Devamını Gör

Rıza Ecevit

MİT yıkılsın yerine opera binası yapılsın.