MÜSİAD Yöneticisi Çözümü Buldu: 'Döviz Kuru Televizyonlarda Gösterilmesin'

 > 
272PAYLAŞIM

Tür Lirası döviz karşısında değer kaybetmeye ve zamlar peş peşe gelmeye devam ederken, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal'dan ilginç bir çağrı geldi. İş dünyası olarak TL’nin ön plana çıkmasını istediklerini belirten Erdal, televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini önerdi.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, zirvenin tanıtımına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

Dünya'dan Filiz Coşkun 'un haberine göre, Başkan Erdal, Merkez Bankası’nın önceki gün aldığı faiz kararını ve dövizle kiralama, satışa getirilen yasaklamaları değerlendirdi.

Türkiye Üçüncü Sıraya Yükseldi: Dünyada Hangi Ülke, Ne Kadar Faiz Uyguluyor? - onedio.com
Türkiye Üçüncü Sıraya Yükseldi: Dünyada Hangi Ülke, Ne Kadar Faiz Uyguluyor? - onedio.com

"İşi olan da olmayan da dövizle ilgili konuşuyor"

İş dünyası olarak TL’nin ön plana çıkmasını istediklerini söyleyen Erdal, kurlar çok hareketli olduğu için "işi olanın da olmayanın da dövizle ilgili konuştuğunu" dile getirdi. İlhan Erdal, “Bunun sürekli konuşulması iş dünyasını rahatsız ediyor. Bu konuyu doğrudan dövizle işi olan konuşsun” dedi. 

Bir çağrı yapan Erdal, televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini önerdi.

Merkez Bankası’nın faizi 6.25 puan artırmasıyla birlikte, bankanın bağımsızlığı tartışmalarının gündemden düştüğünü söyleyen Erdal, buna karşılık faiz oranlarının geldiği noktanın yatırım ortamını güçleştirdiğinin altını çizdi.

İlhan Erdal'ın önerisi sosyal medyada da yankı buldu. Gelen yorumlarda bazıları şöyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir