Muharrem İnce, Konuşmasını Yarıda Kesen TV Kanalını Eleştirdi: 'Herkese Yapıyorlarmış, Bana Yapamazlar'

28PAYLAŞIM

Haber Global TV yayınında konuştuğu esnada, Erdoğan'ın yayınına bağlanan kanalı canlı yayında terk ederek protesto eden Muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına katıldı.

İnce, "Şov mu şov değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim" dedi.

Katıldığı Haber Global TV yayınında, konuştuğu esnada kanalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'un Fethi etkinliği konuşmasına bağlanmasına tepki göstererek yayını terk etmesi ile gündeme gelen muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı.

'Ben eleştiririm, tepkimi gösteririm dedim'

İnce, olaylı TV yayını ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Beni çağırıyorsanız bana, kişiliğime, bana oy veren 16 milyona, mesleğinize saygı göstereceksiniz. Ben yayına gittim yayına beş dakika kala dediler ki Erdoğan'a bağlanmamız lazım dediler. Nasıl olacak diye sordum bana önce cumhurbaşkanı okçular vakfında konuşacak onu vermeyeceğiz ama Ayasofya konuşması var orada mutlaka bir giriş yapmamız lazım dediler. Peki dedim ama şöyle yapın apar topar sözümü kesmeyin, ara veriyormuş gibi yapın ben de o ara mola olmuş olsun ben de gidip geleyim. Bakın eleştiririm, tepkimi gösteririm dedim."

'Şov falan değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar'

İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir süre sonra meğer ekranda ortada Erdoğan'ın resmini koymuşlar. Ekranda benim sesim var. Görüntü Erdoğan'ın. Ayıp. Böyle devam ediyor. Sonra tekrar kestiler, Erdoğan'a bağlanınca bekledim. Bekledim tepkimi göstermek için bekledim. Şov mu şov değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim. Ben kendinizi ezdirmeyin diyorum. Özel bir durum olmadığı sürece beni orada bekletip bir başka partinin siyasi genel başkanına bağlanırsan ben orayı terk ederim. Bu yüzden bu medya düzeni iş yapmıyor. reyting almıyor."

'TRT mitingimi bir saniye vermedi ama Osman Öcalan'ı çıkardı'

Muharrem İnce, TRT'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mitinglerini yayınlamadığını ancak Osman Öcalan'ı oy için ekrana çıkardığını söyledi.

İnce, Türk Hava Yolları'nın yolcularına muhalif gazeteleri vermemesini de eleştirdi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir