Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mısır Parlamentosu Sağlık Komitesi: Hükümet, Tüm Vatandaşlara Kovid-19 Aşısı Yapamaz

Anasayfa > Ajans

Mısır Parlamentosu Sağlık Komitesi: Hükümet, Tüm Vatandaşlara Kovid-19 Aşısı Yapamaz

KAHİRE (AA) - Mısır Parlamentosu Sağlık Komitesi Başkanı Eşref Hatim, hükümetin tüm vatandaşlara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapamayacağını söyledi.

Mısır merkezli 'Sada el- Beled' kanalına bağlanarak açıklamalarda bulunan Hatim, Kovid-19 aşısının her yıl değiştiğini, bundan ötürü tüm vatandaşlara temin edilmesinin zor olduğunu belirtti.

Hatim, birçok ülkenin nüfusunun sadece yüzde 50 ila 60’ına aşı temin edebileceğini iddia ederek, “Hükümet, tüm vatandaşlara Kovid-19 aşısı yapamaz.” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail gibi ülkelerin de tüm vatandaşlarına aşı temin edemeyeceğini söyleyen Hatim, şu ana kadar İngiltere veya Brezilya’da ortaya çıkan Kovid-19’un bir türünün Mısır’da tespit edilmediğini ifade etti.

Sağlık personeline yönelik aşılama sürecinin 21 Ocak'ta başladığı Mısır'da, önümüzdeki haftalarda da 65 yaş üstü kişilerin aşılanacağı açıklanmıştı.

Kaynak: aa:text:20210129:23614134
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?