Görüş Bildir
Haberler
'Minibüs ve Otobüslere Güvenlik Butonu Yapılmalı'

'Minibüs ve Otobüslere Güvenlik Butonu Yapılmalı'

ATKN
16.02.2015 - 17:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

TŞOF Başkanı Apaydın, Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin, “Bir daha bu tür olayların vuku bulmaması için gerekli girişimlere başladık. Güvenlik butonunun minibüs ve otobüslerde de yapılması gerekir' dedi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin, “Bir daha bu tür olayların vuku bulmaması için gerekli tüm girişimlere başladık' ifadesini kullandı.

Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, Aslan'ın öldürülmesini camia olarak şiddet ve nefretle kınadıklarını belirtti.

Özgecan Aslan'ın kederli ailesine sabır dileyen Apaydın, yaptıkları araştırmalarda cinayeti işleyen kişinin şoförlüğü meslek edinmediğini, ara sıra şoför olarak çalıştığını tespit ettiklerini bildirdi. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu olarak toplumda infiale neden olan bu olayın takipçisi olacaklarını ifade eden Apaydın, şunları kaydetti:

'Bir daha bu tür olayların vuku bulmaması için gerekli tüm girişimlere başladık. Yetkili makamlarla birlikte yapacağımız çalışmalar sonucu belirlenecek müeyyidelerin uygulanmasında her türlü desteği vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu tür olayların tekrar vuku bulmaması için emniyet, jandarma ve tüm makamlarla geniş kapsamlı bir çalışma yapmak lazım. Taksici cinayetlerinin önüne geçmek için yapılan güvenlik butonu gibi çalışmaların minibüs ve otobüslerde de yapılması gerekir. Bunun için biz federasyon olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Birde bu olayların önüne geçmek için yaptırım yetkisi konusu mutlaka masaya yatırılmalı.'

Bahattin Gönültaş, AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pamir Kızılsaray

Önce insanlıktan nasibini almamış şoförlerinizi bi s*ktir edin. Ehliyeti olan minübüs şoförü oluyor. Birde şunlara kibar konuşmanın oğlanlık olmadığını öğret... Devamını Gör

1Sosyolog

Bence minibüsler toptan kaldırılmalı. Bunlar birey yerine devletin Tekelinde olmalı. Gelişmiş ülkelerin neredeyse hiç birinde minibüs sistemini göremezsiniz.