Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milyonlarca İzleyiciyi Peşinden Sürükleyen En İyi 29 Orijinal Netflix Dizisi

Sanat-
Abone ol

Netflix'in orijinal dizileri milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Ancak şirket izlenme rakamlarını açıklamakta adı kötüye çıkacak derecede ketum davranıyor. Elbette insanların Netflix'in bazı dizileri hakkında konuştuklarını duyuyoruz, biliyoruz. Yine de bu dizilerin kalitesi hakkında kesin bir fikir vermiyor. Metacritic eleştirileri çerçevesinde Netflix'in en iyi 29 dizisini sıraladık. Aralarında bazı sürprizler de var hiç şüphesiz... 

Not: Görsellerin altındaki bölümlerde ise kullanıcıların verdikleri puanları görebilirsiniz.

29. 'Fuller House' — 35/100

Seyirci Skoru:  6.3

Dizi Tanımı: Tanner ailesinin maceralarını devam ediyor. DJ Tanner-Fuller kız kardeşi Stephanie ve ona üç oğlan çocuğu büyütmesinde yardımcı olan Kimmy ile bir evi paylaşırlar.

28. 'Marseille' — 35/100

Seyirci Skoru: 6.4

Dizi Tanımı: Marsilya Belediye Başkanı tartışmalı bir kumarhane projesi için destek mitingleri alır ve bu  onun uzun zamandır istediği cesur bir adımı atmaya hazırlanmasını sağlar.

27. 'Hemlock Grove' — 41/100

Seyirci Skoru: 6.7

Dizi Tanımı: Şirin bir kasaba, ezilmiş bir ceset, sırlarla dolu karanlık bir yabancı...Canavarlar ise farklı biçimlerde geliyorlar...

26. 'Flaked' — 43/100

Seyirci Skoru: 2.6

Dizi Tanımı: Chip, Kaliforniya sahil bölgesinde yaşayan bir kişisel gelişim uzmanıdır. Ancak söz konusu kendi olunca, çok da aydınlanmış bir kişi olduğu söylenemez.

25. 'Between' — 47/100

Seyirci Skoru: 4.8

Dizi Tanımı: Gizemli bir hastalık, bir kasabanın 22 yaş üstü her sakinini öldürdükten sonra, hükumet onları karantinaya almak istediği zaman, kurtulanların buna karşı koyması gerekir.

24. 'Marco Polo' — 48/100

Seyirci Skoru: 8.3

Dizi Tanımı: Bölünmüş bir imparatorluk. İç savaş ile paramparça bir aile. Güç dengesini bozan bir efsane...

23. 'The Ranch' — 56/100

Seyirci Skoru: 7.7

Dizi Tanımı: Başarısız olan eski bir atlet, ailesinin çiftliğini ayakta tutabilmek adına, babasına ve kardeşine yardım ediyor ve ailesi ile nasıl uyum sağlar bunu çözmeye başlıyor.

22. 'Grace and Frankie' — 60/100

Seyirci Skoru: 7.85

Dizi Tanımı: Grace ve Frankie emeklilikte yaşayacağı hayatı ayarlamak ile meşguldürler. Fakat kocaları birbirlerine olan aşklarını ilan eder...

21. 'The OA' — 61/100

Seyirci Skoru: 6.7

Dizi Tanımı: Prairie Johnson, bundan 7 sene önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan genç bir kadındır. 7 yıllık gizeme yüksek bir köprüden atlayarak son veren kadın, şans eseri kurtulur ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınır. Bundan sonra kendisinde sıra dışı değişiklikler olur.

20. 'Sense8' — 63/100

Seyirci Skoru: 8.2

Dizi Tanımı: 

Doğuştan gelen telepatik iletişim yetenekleri, onların imha edilmesi için hedef haline getirdi. Ancak bu durum onları hayatta tutacak tek şey aynı zamanda...

19. 'Bloodline' — 67.5/100

Seyirci Skoru: 8.2

Dizi Tanımı:

Rayburnlerin güzel bir Florida kasabasında mükemmel bir hayat var gibi görünmektedir. Ama kimse mükemmel değildir - özellikle de Rayburnler-...

18. 'Daredevil' — 71.5/100

Seyirci Skoru:  8.95

Dizi Tanımı:

Bir çocukluk kazası onu kör eder. Ancak şimdi daha iyi görebilmektedir ve o "Cehennem Mutfağı"nda dönen şeylerden pek hoşlanmamaktadır.

17. 'Love' — 72/100

Seyirci Skoru: 7.4

Dizi Tanımı: Bu tuhaf. Bu imkânsız. Bu sinir bozucu. Ve bu başlarına gelen en iyi şey olabilir.

16. 'Wet Hot American Summer: First Day of Camp' — 74/100

Seyirci Skoru: 6.9

Dizi Tanımı: Seks, alem, Rock-n-roll, kiralık katiller. Kampa hoş geldiniz.

15. 'BoJack Horseman' — 74.5/100

Seyirci Skoru: 8.65

Dizi Tanımı: Yarı at - yarı insan, birazcık fazla içen bir TV yıldızı. Hayatında süre giden ise çok şey vardır...

14. 'F is for Family' — 75/100

Seyirci Skoru: 7.5

Dizi Tanımı: Baba bir barut fıçısı, anne ise bir sepet altlığı. Onların üç melek kızı ise giderek sahtekârlıkta ustası sanatçı noktasına gelmektedirler.

13. 'W/ Bob and David' — 76/100

Seyirci Skoru: 7.8

Dizi Tanımı: Bob Odenkirk ve David Cross zamanın, mekânın ve dijital çağın iktidar araçlarını kullanarak neşe ve komedi yayan skeçler yapıyorlar.

12. 'Stranger Things' — 76/100

Seyirci Skoru: 8.9

Dizi Tanımı: Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

11. 'House of Cards' — 77/100

Seyirci Skoru: 8.43

Dizi Tanımı: "Mutlak iktidar, mutlaka bozar"  mı? Kongre üyesi Frank Underwood bunu kesinlikle öğrenmek niyetindedir.

10. 'Narcos' — 77/100

Seyirci Skoru: 9.1

Dizi Tanımı: Önce kolaya sahip oldular. Sonra paraya sahip oldular. Şimdi ise Kolombiyalı karteller güç istiyor. Uyuşturucu savaşları başlasın!

9. 'Luke Cage' — 79/100

Seyirci Skoru: 8.3

Dizi Tanımı: Carl Lucas'ın işlemediği bir suçtan dolayı cezaevine girmesi ve orada maruz kalacağı deneylerden sonra elde ettiği kurşun geçirmez derisi ve insan üstü süper güçleri ile hem kendi adını temize çıkarmak hem de sahip olduğu güçleri insanlara yardım amaçlı kullanması konu alınıyor.

8. 'The Unbreakable Kimmy Schmidt' — 80/100

Seyirci Skoru: 7.85

Dizi Tanımı: Yeraltında 15 sene geçiren bir Orta-Batı kızı ne yapar? Tabii ki New York'a taşınır...

7. 'Gilmore Girls' — 81/100

Seyirci Skoru: 8.4

Dizi Tanımı: Hayali bir kasaba olan Stars Hollow'da geçen, sıcak bir anne kız hikâyesi. Kasabanın her biri nev-i şahsına münhasır sakinleri, genç yaşta anne olan Lorelai ve kendi hatalarını tekrarlamaması için üstüne titrediği kızı Rory'nin sakin kasaba hayatındaki maceraları.

6. 'Series of Unfortunate Events' — 81/100

Seyirci Skoru: 7.8

Dizi Tanımı: "Talihsiz Serüvenler Dizisi" isimli çocuk romanından uyarlanan, kara-mizah yapımı.

5. 'Jessica Jones' — 81/100

Seyirci Skoru: 8.1

Dizi Tanımı: O geçmişinden kaçan, özel dedektiflik konusunda yetenekli bir kadındır. İntikam tatlı olabilir ama o asla!

4. 'Black Mirror' — 82/100

Seyirci Skoru: 8.8

Dizi Tanımı:  Black Mirror yaşam ve teknolojinin karanlık tarafına odaklanıyor. İlk iki sezonu Channel 4 tarafından yayımlanan dizinin üçüncü sezonu ise Netflix tarafından çekildi.

3. 'Orange Is the New Black' — 84/100

Seyirci Skoru: 8.1

Dizi Tanımı: Piper Chapman hapis cezasını hak etmiyor. Tabii ki, onun diğer mahkûm arkadaşları da aynı şeyi düşünüyor.

2. 'Lady Dynamite' — 85/100

Seyirci Skoru: 6.9

Dizi Tanımı: Komedyen Maria Bamford kendi hayatından esinlenen bir dizi yıldızıdır. Dizi bazen kaybettiklerinin, bazen ise kazandıklarının gerçeküstü bir hikâyesidir.

1. 'Master of None' — 91/100

Seyirci Skoru: 7.7

Dizi Tanımı: İlişkiler, kariyer, harika bir taco bulmak - hepsi zor. Ancak olgun bir yetişkin olmak, tüm bunlardan çok daha zor...

Kaynaklar 

1 2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
teknolojihaberm

Amerikan dizileri izle: diziyabanci com

serhat-engul

Çok detaylı ve faydalı bir liste olmuş. Netflix Türkiye'de izlenecek alternatif dizi arayışında olanlar için bu liste de faydalı olabilir:

teshilcom

En iyi Netflix Dizileri

pickle.rick

Ölmek İçin 13 Sebep nerede ?

silapotter

stranger things i izlememiş olsaydım o tanımdan sonra izlemezdim herhalde. o nasıl bir tanımdır sanki dizi kaybolan çocugu aramaktan ibaret

Görüş Bildir